Tesco grozi wypłata 4 mld funtów odszkodowania za nierówność płac

Autor: dlahandlu.pl, za Reuters 7 lutego 2018 11:07

Tesco grozi wypłata 4 mld funtów odszkodowania za nierówność płac Fot. Shutterstock.com

Tysiące pracowników Tesco, zatrudnionych w zdominowanych przez mężczyzn centrach dystrybucji zarabia znacznie więcej niż personel sklepów, w których pracują kobiety. To może oznaczać, że detalista będzie musiał wypłacić gigantyczne odszkodowanie 4 mld funtów nawet 200 tysiącom pracowników – informuje Reuters.

Tesco jest największym detalistą w Wielkiej Brytanii i największym pracodawcą w sektorze prywatnym, zatrudniającym ponad 310 000 pracowników.

Mówi się, że pracownicy centrów dystrybucyjnych mogą zarabiać ponad 11 funtów (15,4 USD) na godzinę, podczas gdy średnia pensja pracowników sklepu to około 8 funtów na godzinę. Ta dysproporcja może świadczyć o tym, że pracownik zajmujący się dystrybucją w pełnym wymiarze czasu pracy w tych samych godzinach zarabia ponad 100 funtów tygodniowo, czyli 5000 funtów rocznie, znacznie więcej niż pracownicy sklepu.

Proces uzyskania odszkodowania rozpoczęła kancelaria prawna Leigh Day, która już zaczęła składać roszczenia w imieniu swoich klientów. Według niej, należność może dotyczyć ponad 200 000 pracowników Tesco, a szacowane niedobory płacowe mogą osiągnąć 20 000 funtów. To oznacza, że łączne odszkodowanie od Tesco może wynieść nawet 4 miliardy funtów.

Tesco nie komentuje tej informacji, ponieważ, jak informuje, nie otrzymało roszczenia.

- Tesco zawsze było miejscem, w którym ludzie mogli robić karierę, niezależnie od płci i wykształcenia. Dokładamy wszelkich starań, aby wszyscy nasi pracownicy byli sprawiedliwie wynagradzani za wykonywaną pracę – powiedział rzecznik Tesco.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • sklep 2018-02-11 23:00:02

  praca na sklepie niepolega tylko na siedzeniu przy kasie , towar sam w półki nie wskakuje , a trzeba z magazynu go wytargać sam nie chce przyjść , napewno wiesz na czym polega praca na sklepie

 • Magazynier/Picker/Loader 2018-02-09 02:16:55

  Chcecie zarabiać więcej? To podnieście d*pe z kasy, wyjdźcie ze swojego ciepłego sklepiku, ubierzcie się ciepło(chłodnia) i zacznijcie prace na magazynie! Miejsce, gdzie siedzi się tylko podczas przerwy, a cały dzień trzeba zap***dalac pieszo, nie mówiąc o nieustannym podnoszeniu ciezarow!

ZOBACZ WSZYSTKIE (2)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  13,32

 • Śr

  7,01

 • Min

  3,49

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8744

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane