PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

Tesco i Asda przodują w usługach click&collect

Autor: pr 10 sierpnia 2015 12:10

Jak pokazują wyniki badania przeprowadzonego przez agencję badawczą Instantly, prawie dwie trzecie (60 proc.) brytyjskich konsumentów uważa, że Tesco oferuje najlepsze usługi click&collect. Na drugim miejscu zestawienia znalazła się Asda z wynikiem 47 proc.

W pytaniu o najniższą jakość usług prawie jedna czwarta respondentów (24 proc.) nie potrafiła wskazać żadnego detalisty, niemniej Amazon zebrał 16 proc. głosów. Ponad połowa (57 proc.) przepytanych osób używa click&collect, bo jest tańszy od innych form dostawy, a 72 proc. twierdzi, że pozwala zaoszczędzić czas. Ponadto 42 proc. ankietowanych jest skłonnych zapłacić nawet 5 funtów za usługę, a tylko jedna trzecia (30 proc.) jest zdania, że ta forma dostawy akurat powinna być darmowa. Z analizy wynika, że click&collect ma największy potencjał w sektorze odzieżowym – ponad połowa (56 proc.) konsumentów wybiera tą formę dostawy dla zakupów odzieżowych robionych online.

- Wysokie oceny konsumenckie pokazują, że Tesco podchodzi bardzo skrupulatnie do realizacji strategii rozwoju wielokanałowej sprzedaży, jak i dostawy. Tesco doskonale rozumie potrzeby oraz oczekiwania klientów, co potwierdza między innymi współpraca tego detalisty z Paczkomatami InPost w Polsce. Wprowadzenie zautomatyzowanych punktów click&collect w pobliżu dużych placówek handlowych jest odpowiedzią na potrzebę nieograniczonej dostępności 24/7 w dogodnej lokalizacji - komentuje Rafał Brzoska, prezes Integer.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • niemen 2015-08-10 16:30:59

  Asda jest w UK o wiele tansza niz tesco, jak dla mnie tesco to taka ich alma czyli poziom premium

 • pietrucha 2015-08-10 16:30:08

  ciekawe ze nikt specjalnie w opozycji do in postu nie chce konkurowac w tej branzy. ok rozumiem ze maja po swojej stronie lodówkomaty ktore w łatwy sposób moga zakonczyc całą zabawe dla innych ale w dalszym ciagu zastanawia mnie ten fakt

 • igale 2015-08-10 13:46:55

  widac czasami auta z testco i widac ze dostarczane sa produkty sprozywcze do domów, fajna sprawa

ZOBACZ WSZYSTKIE (5)

 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8408

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane