PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Tesco i Biedronka nie akceptują opłat za czynsz w euro

Autor: propertynews.pl 10 stycznia 2012 10:14

Deweloperzy starają się o kredyty w euro, gdyż są one dla nich korzystniejsze. Oczywiście, jeśli dojdzie do sytuacji, w której banki ograniczą udzielanie kredytów w tej walucie na rzecz wyżej oprocentowanych kredytów w złotych, wówczas istnieje prawdopodobieństwo przejścia na rozliczanie czynszu w złotówkach - uważa Andrzej Bartnicki, przewodniczący rady nadzorczej Rank Progress SA.

 - Ponieważ jednak może znacznie wzrosnąć koszt takiego kredytu, właściciel centrum handlowego będzie zmuszony podnieść czynsze. Chyba że, w związku z zawirowaniami na rynkach europejskich, kredyty w euro podrożeją na tyle, że nie będzie większej różnicy między takim kredytem a tym w złotówkach - dodaje Bartnicki.

Przewodniczący rady nadzorczej Rank Progress wyjaśnia, że czynsz najmu w dużych powierzchniach handlowych wyceniany jest w euro z bardzo prostego powodu - deweloperzy biorą kredyty na inwestycje w tej właśnie walucie i w takiej są one spłacane. W związku z tym za wynajem powierzchni handlowej właściciele obiektów komercyjnych również chcą się rozliczać w euro. - Znam na rynku tylko dwie firmy, które tego nie akceptują, uważając, że jeżeli prowadzą działalność w Polsce, to ich walutą jest złoty - Biedronka i Tesco - informuje.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • Robert 2012-01-10 11:45:57

    Brawo Biedronka z tej sieci powinni brać przykład pozostali handlowcy którzy są dymani na lewo i prawo przez właścicieli nieruchomości

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8099

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane