Tesco jednym z większych pracodawców w Łapach

Autor: Wrota Podlasia 18 maja 2010 12:34

Tesco, w związku z otwarciem w Łapach sklepu o powierzchni 2 tys. m.kw zatrudni prawie 90 osób, w tym prawie 40 bezrobotnych. Chętnych do pracy było ponad 300. Nowo zatrudnieni dzięki szkoleniom będą mieli możliwość podnoszenia swoich kwalifikacji oraz umiejętności zawodowych. Otwarcie sklepu w Łapach wpisuje się w strategię firmy, której głównym założeniem jest stworzenie jeszcze w tym roku 4 tysięcy miejsc pracy w całej Polsce.

- Tesco postanowiło zrezygnować z tradycyjnej formy otwarcia nowego sklepu, by móc przeznaczyć jeszcze więcej środków na pomoc potrzebującym. Klienci wielokrotnie powtarzają nam, ze chcą od lokalnego sklepu czegoś więcej niż tylko niskich cen. Po konsultacjach z burmistrzem podjęliśmy decyzje o rezygnacji z tradycyjnego przyjęcia inauguracyjnego i podjęliśmy decyzję o wsparciu MOPS w Łapach - komentuje Jarosław Szymkiewicz, Dyrektor Regionalny sieci Tesco.

W połowie 2008 roku po likwidacji cukrowni Łapy pracę straciło blisko 250 osób, a w 2009 roku ogłoszona upadłość Zakładów Naprawczych Taboru Kolejowego spowodowała zwolnienie 750 - osobowej załogi.

Otwarcie nowego sklepu odbyło się 15 maja. Z myślą o mieszkańcach Łap Tesco, poza standardową cotygodniową ofertą promocyjną, przygotowało bogatszą propozycję produktów w specjalnych cenach.

Tesco Polska jest czołową siecią sklepów samoobsługowych na polskim rynku z prawie 350 sklepami, od hipermarketów po małe osiedlowe supermarkety. Firma zatrudnia prawie 27 tys. osób i oferuje klientom produkty ponad 1500 polskich dostawców. Co tydzień sklepy Tesco odwiedza 4 miliony klientów.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    5,49

  • Śr

    2,59

  • Min

    0,00

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9413

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane