PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

Tesco kończy prace nad sklepem internetowym w Polsce

Autor: portalspozywczy.pl 15 stycznia 2012 18:32

Tesco kończy prace nad sklepem internetowym w Polsce

- W ciągu kilku najbliższych tygodni zakończymy wszelkie prace związane z infrastrukturą całego projektu. Najpierw jednak usługa dostępna będzie dla zamkniętej grupy klientów - chcemy mieć pewność, że rozwiązania w każdym szczególe spełniają oczekiwania klientów - mówi serwisowi portalspozywczy.pl Michał Sikora, rzecznik prasowy Tesco Polska.

Dla wszystkich klientów oferta będzie dostępna dla klientów w pierwszej połowie 2012 roku. Jako pierwsi zakupy w polskim tesco.com będą mogli zrobić klienci Warszawy. - Dostawy realizowane będą z trzech warszawskich hipermarketów, dostarczane vanami w granicach administracyjnych Warszawy - wyjaśnia Michał Sikora.

Polski e-sklep Tesco będzie w dużej mierze przypominał sklep internetowy brytyjskiego operatora uruchomiony kilkanaście dni temu w czeskiej Pradze. Oferuje on ponad 20 tys. produktów spożywczych, m.in.: towary świeże i mrożone, a także produkty nieżywnościowe, jak zabawki, materiały biurowe i inne akcesoria.

Polski oddział sieci wykorzysta w swoim projekcie internetowym doświadczenia Grupy Tesco z Wielkiej Brytanii, Irlandii i Południowej Korei. E-sklep powstanie na bazie platformy IT, którą wykorzystują inne oddziały Tesco. Co oczywiste, w przypadku Polski uwzględniona zostanie specyfika rodzimego rynku, tak w kontekście preferencji konsumenckich jak i rozwiązań logistycznych.

W ciągu pięciu lat oferta ma zostać poszerzona o inne duże miasta w Polsce i ma objąć ok. 60 proc. kraju. - Siłą naszego sklepu ma być szeroki asortyment oraz niskie ceny. Dostawy będą realizowane z naszych specjalnie dostosowanych do tego hipermarketów - mówił (w 2011 r.) serwisowi portalspozywczy.pl Ryszard Tomaszewski, prezes Tesco Polska.

Pytany o koszty realizacji projektu Ryszard Tomaszewski stwierdził, że najwięcej pochłoną wydatki inwestycyjne związane z przebudową i dostosowaniem obiektów do działalności e-sklepu m.in. utworzenie magazynu i specjalnej chłodni. Będzie to kwota w granicach 15-20 mln zł. W związku z tym, że nad dostosowaniem projektu do polskiego rynku będzie pracował własny zespół IT Tesco, nie powinno to podnieść jego kosztów.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • Marta 2012-02-06 16:40:55

  Mam nadzieję ,że po przywiezieniu zamówionego towaru będzie można w domu zapłacić kartą. Tak jest w sklepie internetowym Frega24. Kierowca ma przy sobie terminal na baterie. Jest to dla mnie bardzo wygodna forma płatności, bo rzadko mam pieniądze w domu.

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  1,89

 • Śr

  0,89

 • Min

  0,57

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7880

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane