PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Tesco konkurencją dla targowiska w Kobylinie

Autor: www.dlahandlu.pl 1 września 2011 11:46

Od września klienci mogą robić zakupy w nowym Tesco w Kobylinie pod Grójcem - największym sklepie sieci zbudowanym tego lata i 75 z kolei hipermarkecie Tesco w Polsce. W sklepie, zlokalizowanym obok podmiejskiego targowiska, pracę znalazło 75 osób.

- „Sąsiedztwo dużego targowiska z największym sklepem w okolicy może pomóc rozwinąć Małe Janki w Kobylinie, czyli ośrodek handlu przyciągający handlowców i klientów z całego powiatu grójeckiego, zamieszkanego przez niemal 100 tys. osób - mówi Paweł Dworak, dyrektor ekspansji Tesco Polska.

Hipermarket oferuje m.in. nabiał z OSM Garwolin, Z.M. Figand i S.M. Mlekpol-Radom, wędliny Olewnika, majonezy, kechupy, sosy, oleje i sałatki Mosso oraz piwa Warka, Strong i Królewskie rozlewane w wareckim browarze Grupy Żywiec. Dostawcami owoców do sklepu są duże grupy producenckie z okolic Grójca: Rajpol, Alvena czy Soska Owoce i Warzywa.

Grunt pod inwestycję o powierzchni 1,6 ha został kupiony przez Tesco od firmy prywatnej. Od momentu rozpoczęcia budowy do otwarcia sklepu upłynęły zaledwie 4 miesiące. Z punktu widzenia lokalnych władz, na pierwsze oceny korzyści wynikających z tak dużej inwestycji Tesco w gminie przyjdzie czas za 3 miesiące, kiedy będzie wiadomo, jak otwarcie Tesco wpłynęło na grójecki handel detaliczny i zainteresowanie okolicznych klientów zakupami.

Przez cały rok finansowy 2011/12 sieć planuje zwiększyć liczbę swoich sklepów w Polsce o co najmniej 80 - od małych osiedlowych supermarketów po hipermarkety. Zgodnie z tą zasadą, równolegle z hipermarketem w Grójcu Tesco otworzyło na Mazowszu niewielki, 600-metrowy supermarket w Zwoleniu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7862

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane