PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

Tesco likwiduje nocną zmianę w 5 sklepach. Zwolnień nie będzie

Autor: dlahandlu.pl 7 sierpnia 2017 09:49

Tesco likwiduje nocną zmianę w 5 sklepach. Zwolnień nie będzie fot. shutterstock

Związki zawodowe z Tesco poinformowały o likwidacji zmiany nocnej w pięciu sklepach sieci. Decyzja dotyczy placówek Tesco w następujących miejscowościach: Łódź (Widzew), Jelenia Góra, Rybnik, Opole (Ozimska) oraz Wałbrzych.

- 3 sierpnia NSZZ "Solidarność" otrzymała pismo poniższej treści: " W ostatnich miesiącach przeprowadziliśmy analizę efektywności (...)  zmiany nocnej w naszych sklepach. W jej wyniku zarekomendowano likwidację procesu nocnego towarowania w ramach zmiany nocnej w wybranych sklepach i przeniesienie godzin pracy pracowników na zmianę dzienną, co pozwoli na poprawę produktywności, utrzymanie prawidłowych procesów i rutyn oraz podniesienie poziomu obsługi klienta. Zmiana ta nie wpłynie na poziom zatrudnienia, wszystkim pracownikom, których dotyczy będą oferowane stanowiska pracy."

W ostatnim czasie portal istotne.pl pisał, że bolesławiecki hipermarket Carrefour jest otwarty całą dobę. Zmianę godzin funkcjonowania sklepu wprowadzono w środę, 2 sierpnia. Pierwszym hipermarketem funkcjonującym w trybie 24/7 było Tesco. Od kilku kilku miesięcy Tesco czynne jest jednak tylko do północy.

Przypomnijmy, 6 czerwca firma poinformowała o zamknięciu 9 nierentownych sklepów w Białymstoku, Głogowie, Koninie, Łodzi, Opolu, Oświęcimiu, Wałbrzychu, Ścinawie i Żywcu. Zwolnienia grupowe obejmą stanowiska podstawowe i stanowiska sprawujące nadzór nad pracownikami i odbędą się w okresie 27 czerwca – 31 sierpnia 2017 r. W marcu sieć zdecydowała się na zamknięcie 2 placówek: w Olecku i Piotrkowie Trybunalskim. Razem z ogłoszonymi w czerwcu zamknięciami oznacza to likwidację 11 placówek od początku roku. Bilans zamknięć w roku ubiegłym także wyniósł 11 sklepów. Jak wynika z raportu rocznego Tesco, na koniec lutego 2018 Tesco będzie miało w Polsce o 33 tys. mkw. powierzchni handlowej mniej.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • Leszek 2017-08-25 11:30:01

  Szkoda, że sprawujący władze zamiast zająć się poprawą wyników zajmują się rzeczami całkowicie nie należącymi do ich kompetencji. Tonie to...

 • Laki 2017-08-13 00:27:46

  Braki towarowe to wasz problem. W dzisiejszych czasach żenada panie Prezesie.

 • Marczelino były "S" TesRz 2017-08-12 19:27:01

  Racja, racjonorum! Logistyka i zatowarowanie leży, dziury - prtzeniesienie biur do Pragi to błąd w handlu! Czesi inna mentalika a Polska to inna mentalność. Czesi kraj biedny, mały - nie produktyuwny oprócz Skody. Jak kaliś "pepik" za pomoca komputerka może zarządzac sklepem w rejonie pomorza? Co on wie, co my lubimy i chcemy kupować! Do statku nała sie woda... niczym tytanic. Kolegę poniżej popieram w racjach!

ZOBACZ WSZYSTKIE (4)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  4,90

 • Śr

  3,50

 • Min

  2,58

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7994

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane