Tesco: małe formaty dopiero po uruchomieniu magazynu logistycznego

Autor: portalspozywczy.pl 18 stycznia 2011 13:11

Jak dodaje uruchomienie takiego obiektu jest planowane w ciągu 2-3 lat. - Wtedy będzie można mówić o rozsądnej logistyce, bo cały zysk w przypadku małych sklepów jest w właśnie w niej - tłumaczy Ryszard Tomaszewski, prezes Tesco Polska.

Jak zaznacza przedstawiciel Tesco należy pamiętać, że logistyka małych sklepów kosztuje bardzo dużo.

O projekcie uruchomienia w Polsce sklepów Tesco Express w tzw. modelu brytyjskim, czyli placówek o powierzchni 200-300 mkw., zlokalizowanych m.in. przy ruchliwych ulicach oraz w przyziemiu kamienic, w centrum miast mówiło się już 2-3 lata temu. Wtedy projekt został zawieszony ze względu zbyt duże koszty. Operator ma jednak w naszym kraju już ponad 30 sklepów o powierzchni poniżej 500 mkw., a więc jest już obecny w segmencie mniejszych sklepów.

Ryszard Tomaszewski zaznacza, że na małych sklepach, takich jak np. Tesco Express trudno byłoby zarobić. Głównym powodem są wysokie stawki czynszów najmu lokali. - Mamy podjęte decyzje dotyczące inwestycji w formaty, które już rozwijamy, czyli hipermarkety i hipermarkety kompaktowe i supermarkety. To nasza strategia na dziś, bo jest jeszcze bardzo dużo miejsca na polskim rynku, w których te formaty można otwierać - podsumowuje Ryszard Tomaszewski.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    9,13

  • Śr

    5,99

  • Min

    3,64

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9044
Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane