Tesco może być zmuszone do obniżki cen

Autor: kamcity.com 2 grudnia 2013 19:59

Brytyjska sieć Tesco może być zmuszona do obniżki cen, aby uniknąć słabego okresu przedświątecznych zakupów. Teraz firma przygotowuje się do publikacji - jak spodziewają się niektórzy analitycy - kolejnych rozczarowujących wyników finansowych.


Wyniki za trzeci kwartał mają zostać opublikowane w środę. Analitycy spodziewają się, że sprzedaż like-for-like na brytyjskim rynku znów powróci do spadków, który wyniesie 1,5 proc. po tym jak w poprzednich trzech miesiącach grupie udało się wyhamować spadki.
Prezes Philip Clarke może stanąć w obliczu trudnych pytań co do jego planu ożywienia handlu o wartości miliarda funtów, w momencie gdy grupa wkracza okres świątecznej sprzedaży. Niektórzy inwestorzy sygnalizowali już niezadowolenie z zespołu zarządzającego siecią, po publikacji wyników za pierwsze półrocze.
W obliczu nasilającej się konkurencji ze strony dyskontów, Tesco zintensyfikowało swoją działalność promocyjną w ostatnich miesiącach oferując klientom hojne kupony promocyjne. Analitycy sygnalizują jednak, że Tesco może być zmuszone do obniżki cen, aby uniknąć słabego popytu w okresie przedświątecznym.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • LM 2013-12-03 17:51:43

    Masz racje dużo do prezesa nie dociera/racja ceny są za wysokie/.Nie mogę patrzeć jak sklep jest po remoncie piękny a zarządzany okropnie/braki towarowe,bałagan,kasy bez kasjerów,różnice cenoweitd.../sprawdziłam.Ale na pewno kier. ma wszystko w dokumentacji ok/zginęła gdzieś walka o klienta o obroty tak dawniej nie było /serce mnie boli jak nato patrzę/.Pozdrawiam

  • Marta 2013-12-03 14:26:19

    W Polsce w Tesco ceny także są za wysokie. Wystarczy,że spojrzę na cene podstawowych artykułów i już tam nie wchodzę.Owszem mogę dać nieco drożej za produkty,które rzadziej kupuję ale nie za podstawowe jak ziemniaki,mleko, cukier,masło,mąka,warzywa (marchew, kapusta,pietruszka, seler, cebula), mięso, ryby. Przegladam oferty i juz w Realu widzę ,że jest taniej .Mięso w Lidlu także za drogie.

  • ten co wie 2013-12-03 14:01:58

    Prezesie Ryszardzie zwalniajcie nadal pod byle pretekstem dobrych managerów sklepu to pikowania LFL nie będzie końca. Wiele mógłbym napisać słów prawdy, lecz ty nie chcesz ich usłyszeć. Znamienne było mówienie , że Biedronka to nie konkurencja i proszę jak się kończy....

ZOBACZ WSZYSTKIE (3)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8535

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 688414

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane