PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

Tesco na VII FRSiH: Poziom cen w handlu detalicznym jest za niski

www.portalspozywczy.pl 20 października 2014 19:13

Poziom cen w handlu detalicznym w Polsce jest obecnie za niski, przez co cierpi zarówno producent jak i sieci handlowe, które nie mają w Polsce wysokiej rentowności - mówił na panelu zatytułowanym Klient jest Królem podczas VII Forum Rynku Spożywczego i Handlu (FRSiH) Ryszard Tomaszewski, prezes Tesco Polska.

Zdaniem szefa Tesco Polska ceny nie będą dalej spadać, ale też nie ma możliwości podnoszenia cen tych podstawowych produktów.

- Chcielibyśmy bardzo, żeby wojna cenowa rozgrywała się na trochę wyższym poziomie, żebyśmy podnosili poziom produktów i na tych lepszych produktach mogli zarabiać, bo przy tak konkurencyjnym rynku w Polsce nie widzę możliwości podniesienia cen podstawowych produktów - powiedział Tomaszewski.

- Utrzymanie najniższego poziomu cen żywności w Europie jest niemożliwe w długiej perspektywie i może się odbyć ze szkodą dla konsumentów w przyszłości. To powinno iść raczej w kierunku lepszej jakości produktów i podnoszenia serwisu - dodał.

Tomaszewski podkreśla, że ważne jest budowanie lojalności klienta, a sposobem na to są m.in. wszelkiego rodzaju promocje, choć nie tylko.

- Ważne jest też budowanie zaufania do produktów i gwarancja satysfakcji i jeśli produkt nie spełnia oczekiwań, to klient ma prawo oddać bez względu na to, jaki jest powód. Ostatnio wprowadziliśmy w Tesco taką usługę, że na części produktów widnieją dwie ceny - jedna ogólna, dla wszelkich klientów oraz druga dla posiadaczy karty Club Card i to też jest budowanie lojalności, że dla własnych klientów mamy coś więcej - mówił prezes Tesco Polska.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • marcello 2014-10-22 10:09:54

  ja tam widzę, że na Spożywczym wcale nie blokują komentarzy, tylko moderują (puszczają po przejrzeniu). No i bardzo dobrze, bo jak się czasem czyta niektóre komentarze to krew zalewa od tej fali hejtu w internecie...

 • pracownik 2014-10-21 19:08:34

  Portal Spożywczy jest na usługach Tesco, blokują wpisy , szczególnie pod wypowiedziami pani Grabowskiej.

 • Marta 2014-10-21 15:19:04

  Tesco ma zbyt wysokie ceny. Jeszce narzeka ,ze za niskie. Kiedyś zawsze kupowałam w Tesco .Teraz tylko żeberka paski,bo są ładne i takich nie widziałam nigdzie.Inne ceny odstraszają ,zwłaszcza tych artykułów ,które często sie kupuje, jak ziemniaki,warzywa.

ZOBACZ WSZYSTKIE (4)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  9,99

 • Śr

  6,14

 • Min

  4,66

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7703

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane