Tesco nastawia się na działania proenergooszczędne

Autor: dlahandlu.pl 9 grudnia 2010 10:54

Tesco ma 6 sklepów, które korzystają z energii naturalnej poprzez panele słoneczne, wiatraki i gruntowy wymiennik ciepła. Sklepy te znajdują się w Zdzieszowicach (opolskie), w Garwolinie (mazowieckie), w Lubartowie (lubelskie) oraz w Nowym Mieście Lubawskim (warmińsko-mazurskie), w Grudziądzu (kujawsko-pomorskie) i Biskupcu (warmińsko-mazurskie).

Tesco udoskonala wprowadzanie w nich energooszczędnych rozwiązań, w tym przez zmianę systemu ogrzewania z elektrycznego na gazowe w byłych sklepach Leader Price (ok. 150 obiektów), wymianę oświetlenia na energooszczędne (T8 ECO) w 250 sklepach, instalację pokryw na zamrażarkach i chłodziarkach, rolet w meblach chłodniczych, kurtyn izotermicznych w mroźniach, zastosowanie czujników ruchu i zmierzchowych w pomieszczeniach socjalnych oraz zastosowanie falowników, czyli przetwornic częstotliwości prądu, w urządzeniach wentylacji i klimatyzacji w celu dostosowania charakteru pracy urządzeń do potrzeb wynikających z chwilowego zapotrzebowania, a także zastosowanie czasowych baterii wodnych w pomieszczeniach socjalnych i sanitarnych oraz stosowanie nowoczesnego oświetlenia ledowego (sklepy Tesco Extra).

Dodatkowo firma szkoli pracowników i kierowników sklepów z zachowań proenergooszczędnych. W 2009 roku współczynnik recyklingu Tesco wyniósł 62 proc. Oznacza to, że ponad połowa wyprodukowanych przez firmę odpadów została poddana profesjonalnej utylizacji. W 2009 roku odzyskano
25 395 ton makulatury.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • Roderyk 2010-12-16 18:39:08

    Widać, wiedzą w co inwestować, żeby przyniosło to zyski. Przy temacie inwestycji w OZE i ewentualnych dopłat chciałbym przestrzec przed kontaktami z Ekoenergia z Szadka z Panem prezesem Santy na czele. Deweloper ten wykazał się skrajną nieodpowiedzialnością w wykonywaniu zleconego projektu. Wiatraki które postawił ze sporym opóźnieniem są uzywane i w zasadzie bezużyteczne ze względu na wadliwe podezpoły. Inwestor ponosi spore straty kazdego dnia, a wykonawca umywa ręce gdyż pieniądze wziął z góry.

  • hipopotan 2010-12-10 13:33:27

    Dokładnie! Uwaga na firmy,które oferują wykonywanie instalacji OZE wszelkiego typu!

  • mash 2010-12-10 09:49:56

    ta spod szadka? słyszałam że nieźle zawalają swoje zadania - problemy z wadliwym sprzętem i spóźnianie się z terminami...

ZOBACZ WSZYSTKIE (4)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9338

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane