PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Tesco nawiązało współpracę z Politechniką Warszawską ws. budownictwa energooszczędnego

Autor: www.dlahandlu.pl/pr 8 listopada 2011 18:24

Przedstawiciele Politechniki Warszawskiej i firmy Tesco Polska podpisali 8 listopada umowę współpracy, dotyczącą zagadnień związanych z budownictwem energooszczędnym.

W ramach umowy, Politechnika deklaruje wsparcie naukowe, badawcze i doradcze w zakresie wybranych działań podejmowanych przez Tesco. Z kolei Tesco umożliwi studentom realizację praktyk i staży oraz organizację wspólnych szkoleń i warsztatów. Tesco deklaruje wsparcie przy prowadzeniu prac dyplomowych, umożliwi realizację staży i praktyk, szczególnie dla studentów kierunków związanych z budownictwem, ochroną i inżynierią środowiska.

Tesco Polska, podobnie jak inne przedsiębiorstwa Grupy Tesco na świecie, podjęło kilka lat temu zobowiązanie redukcji o połowę emisji CO2 do 2020 roku. Kluczem do realizacji tego wyzwania mają być odnawialne źródła energii i nowe sposoby ich przemysłowego wykorzystania. Wsparcie naukowe, badawcze i doradcze Politechniki, wiodącej wyższej uczelni technicznej w Polsce, może stanowić znaczny krok w realizacji tego celu. Polem współpracy ma być w pierwszej kolejności tematyka związana z przemysłowym wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii w sklepach i magazynach Tesco oraz edukacja ekologiczna.

Umowa została zawarta na czas nieokreślony. Ze strony uczelni, umowę podpisał Rektor Politechniki Warszawskiej prof. dr hab. inż. Włodzimierz Kurnik, zaś Tesco reprezentował prezes zarządu Ryszard Tomaszewski.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    3,99

  • Śr

    2,55

  • Min

    1,49

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7862

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane