Tesco nie podpisze listu ws. pozostania Wielkiej Brytanii w UE

Autor: theguardian.com 23 lutego 2016 11:55

Morrisons, Sainsbury i Tesco odmówiły podpisania listu największych firm brytyjskich, wyrażającego poparcie dla pozostania Wielkiej Brytanii w strukturach Unii Europejskiej. Zdaniem przedstawicieli sieci handlowych decyzja o pozostaniu w UE należy wyłącznie do Brytyjczyków - podaje "The Guardian".

Zdaniem ekspertów, zarządy wszystkich trzech sieci supermarketów nie chciały narazić się klientom, którzy wezmą udział w referendum.

Tesco w oświadczeniu napisało, że referendum w sprawie członkostwa w UE jest decyzją mieszkańców Wielkiej Brytanii. Niezależnie od tej decyzji celem firmy będzie nadal świadczenie usług dla jej klientów. 

Sainsbury i Morrisons działają tylko w Wielkiej Brytanii, a Tesco, największy brytyjski detalista, prowadzi działalność na wielu zagranicznych rynkach, w tym w Polsce.

Kampanię na rzecz pozostania Wielkiej Brytanii w UE wspierają m.in. takie brytyjskie firmy, jak: HSBC, Virgin, Shell, BAE Systems. Przedsiębiorcy w liście otwartym opublikowanym w dzienniku "The Times" ostrzegają, że wyjście Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej zagroziłoby rynkowi pracy i naraziłoby całą brytyjską gospodarkę.

Referendum ws. Brexit-u odbędzie się 23 czerwca br.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    19,20

  • Śr

    12,01

  • Min

    8,78

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8427

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 688414

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane