Tesco – nowy początek? Co czeka Martina Beháňa

Autor: dlahandlu.pl 17 lutego 2017 09:26

Tesco – nowy początek? Co czeka Martina Beháňa Fot. za Shutterstock.com

1 marca Martin Beháň obejmie stanowisko dyrektora zarządzającego Tesco w Polsce, zajmując miejsce Adama Manikowskiego. Czeka go nie lada wyzwanie. Polska jest dla sieci największym rynkiem w Europie Środkowej, ale też rynkiem trudnym z co najmniej kilku powodów.

Pozytywnym sygnałem odnośnie dalszej działalności Tesco w Polsce było otwarcie nowego centrum dystrybucyjnego w Komornikach koło Poznania. Magazyn odpowiada za dostawy ponad 12 tys. produktów do 119 sklepów zlokalizowanych w zachodniej i północnej Polsce.
Tesco postawiło także na nowoczesne technologie. Po kasach samoobsługowych, elektronicznych etykietach cenowych, sieć wprowadziła do swoich sklepów usługę Scan&Shop. W lutym 2017 roku z nowego rozwiązania skorzystają klienci trzech sklepów w Krakowie, Poznaniu i Łodzi. Czy w ślad za tym pójdą kolejne inwestycje?

Przed Martinem Beháňem stoi wiele wyzwań i być może od jego działań zależeć będzie dalsze „być albo nie być” Tesco w Polsce. Jeśli sieć nie poprawi znacząco swoich wyników, w obliczu problemów na rodzimym rynku (presja cenowa, konkurencja dyskontów, krajobraz po Brexicie) Polska może przestać być dla niej atrakcyjnym rynkiem.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • Lol 2017-04-08 21:54:29

  Mogę napisać, że firma Tesco ma pracowników za nic. Lekceważący stosunek do pracowników. Hasło przewodnie firmy,, Traktujemy innych tak jak sami byśmy chcieli być traktowani " to tylko puste słowa. Jak jesteś chory to dosłownie wypad - zwolnić i niech dogorywa, choruje to już jest niepotrzebny. Wykreślony z listy pracowników.

 • Pracus 2017-03-05 10:09:57

  30 kwietnia koniec ezakupy tesco

  solidarnosc-tesco.pl

 • Em 2017-02-25 19:09:56

  Grażyna co ty gadasz za głupoty? Jaki zepsuty? Nigdy firma tak poważna jak Tesco nie pozwoli sobie na zepsuty towar.... jeśli się data kończy to porostu jest to w przecenie.... lub jest wpisane w straty... może i Tesco ma wiele wad bo ma ale proszę nie pisać że kogoś chcieli otruc.

ZOBACZ WSZYSTKIE (11)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 10814

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 748653

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane