PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Tesco obniża prognozę zysku

Autor: www.dlahandlu.pl 29 sierpnia 2014 10:39

Tesco obniża prognozę zysku

Grupa Tesco podała, że trudne warunki handlowe i bieżące inwestycje w ofertę nadal silnie rzutują na oczekiwany wynik finansowy. Zarząd Grupy postanowił zmienić prognozy finansowe na cały rok. Obecnie oczekuje się zysku handlowego za rok finansowy 2014/2015 w wysokości 2,4 - 2,5 mld funtów. Natomiast zysk za okres sześciu miesięcy (kończący się 23 sierpnia) ma wynieść 1,1 mld funtów.

Dave Lewis, nowy szef Grupy, dołączy do firmy 1 września. Przyjrzy się wszystkim aspektom działalności firmy w celu poprawy jej pozycji wśród konkurencji i realizacji oczekiwanego poziomu rentowności.

Zarząd oczekuje, że wartość dywidendy będzie o 75 proc. niższa od ubiegłorocznej. 

Ponadto, firma realizuje program dalszych redukcji wydatków kapitałowych. W bieżącym roku budżetowym wydatki inwestycyjne będą nie wyższe niż 2,1 mld funtów (na niektóre inwestycje firma przeznaczy 0,4 mld funtów mniej niż pierwotnie planowano). Oszczędności zostaną poczynione m.in. w dziedzinie IT i programie odświeżania sklepów.

- Priorytetem dla zarządu jest poprawa wyników finansowych. Podjęliśmy ostrożne, ale i zdecydowane działania wyłącznie w tym celu - mówi Richard Broadbent, przewodniczący RN Tesco.

Wyniki finansowe firmy zostaną przedstawione 1 października.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7862

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane