Tesco oferuje wegetariańskie dania świąteczne

Autor: dlahandlu.pl 4 grudnia 2017 12:39

Zmiana trendów żywieniowych w Wielkiej Brytanii skłoniła Tesco do podwojenia swojej wegetariańskiej i wegańskiej oferty świątecznej. Oferta jest skierowana do osób, które nie jedzą mięsa i nabiału lub ograniczają te produkty w swojej diecie, a mimo to celebrują Boże Narodzenie.

Jak podaje Tesco, w ubiegłym roku wzrósł popyt na wegetariańskie i wegańskie jedzenie. Sprzedaż schłodzonych wegetariańskich dań gotowych i substytutów mięsa rośnie w sklepach sieci o 25 procent.

Dla wegetarian Tesco przygotowało Portobello Mushroom Wellington ze szpinakiem i żurawiną w cieście francuskim, a także pieczeń Festive Nut z grzanym winem i żurawinową glazurą. Po raz pierwszy Tesco oferuje dwa wegańskie świąteczne obiady - pikantne kalmary z kalafiora Wellington i świąteczną pieczeń z orzechami pekan i orzeszków ziemnych z marchewką i pasternakiem.

Niedawno firma Tesco zatrudniła ​​szefa kuchni Dereka Sarno jako dyrektora innowacji, który ma skupić się nad wyeksponowaniem produktów roślinnych w ofercie Tesco. Pracuje on obecnie z dostawcami, rolnikami i szefami kuchni nad opracowaniem nowych ciekawych produktów spożywczych, które trafią do sprzedaży w nadchodzącym roku.

Według opublikowanego w ubiegłym roku brytyjskiego raportu "Postawy społeczne", trzy na dziesięć osób w Wielkiej Brytanii (29 procent) twierdzi, że w ciągu ostatnich 12 miesięcy zmniejszyło ilość mięsa. 

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    1,69

  • Śr

    0,84

  • Min

    0,64

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8859

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane