PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

Tesco: otwarcie niemieckiego rynku pracy nie zgraża polskim supermarketom

Autor: portalspozywczy.pl 17 lutego 2011 14:51

- Od kilku lat nie mamy problemów z rekrutacją pracowników do nowo powstających sklepów - zwykle liczba zainteresowanych pracą jest 3-4-krotnie wyższa niż liczba oferowanych miejsc pracy, a w "rekordowych" lokalizacjach swoje CV składało nawet do 10 razy więcej chętnych niż byliśmy w stanie przyjąć do pracy - mówi Michał Sikora, rzecznik prasowy sieci Tesco Polska.

Zdaniem Michała Sikory przyczyną tak dużego zainteresowanie pracą w sklepach Tesco jest nie tylko utrzymujące się ponad 10-proc. bezrobocie, ale i rosnąca satysfakcja z pracy w handlu. - W badaniu opinii pracowników Tesco z 2010 roku, 80 proc. załogi zadeklarowało iż "lubi swoją pracę", a 82 proc. planuje pracować w Tesco przynajmniej przez kolejny rok - wyjaśnia rzecznik Tesco.

- Szukający pracy zauważyli również, że handel jest jedną z nielicznych branż, gdzie cały czas powstają nowe miejsca pracy. Zakładamy zatem, że otwarcie niemieckiego rynku pracy nie będzie miało bezpośredniego przełożenia na super- i hipermarkety. Polacy docenili, iż to właśnie ten sektor daje duże możliwości kariery i rozwoju, także dla osób bez wcześniejszego doświadczenia czy specjalistycznego wykształcenia - tłumaczy Michał Sikora.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • wrocek 2015-05-13 23:33:56

  To dlaczego ciągle się ogłaszają czy to z powodu rotacji ?

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  5,49

 • Śr

  3,83

 • Min

  2,68

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7781

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane