PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

Tesco otworzy w tym roku kilkanaście supermarketów

www.portalspozywczy.pl 7 sierpnia 2014 19:25

Kryzys w mniejszy lub większy sposób dotknął całą naszą gospodarkę, ale obecnie sytuacja się poprawia. Widać to m.in. w wynikach sprzedaży naszej sieci - mówi serwisowi portalspozywczy.pl Dariusz Nowaczyk, dyrektor działu rozwoju nowych inwestycji Tesco Polska.

Tesco chce nadal się rozwijać w Polsce. - W tym roku, tak jak poprzednim otworzymy kilkanaście sklepów, w tym dwa hipermarkety. Pozostałe placówki będą to supermarkety o powierzchni ok. 1000 mkw. powierzchni, zlokalizowane głównie w mniejszych miastach. Jeden z zaplanowanych do otwarcia hipermarketów już ruszył w Ostrołęce. Drugi rozpocznie swoją działalność jesienią w Starachowicach. Skupimy się głównie na otwieraniu mniejszych sklepów - mówi w rozmowie z serwisem portalspozywczy.pl Dariusz Nowaczyk.

- Jestem pewien, że pozytywny trend w rozwoju sprzedaży Tesco utrzyma się w kolejnych miesiącach. Mam nadzieję, że kolejnych latach przyspieszymy tempo rozwoju i będziemy otwierać podobną liczbę sklepów co jeszcze 3-4 lata temu, z naciskiem na mniejsze placówki - dodaje

Jednocześnie - jak zapewnia Dariusz Nowaczyk - jednym z głównych priorytetów rozwoju Tesco w Polsce pozostanie handel internetowy. - Systematycznie zwiększamy zasięg naszego sklepu internetowego. Zakupy w Tesco EZakupy mogą robić już nie tylko mieszkańcy największych miast, ale także mniejszych np. Częstochowy - wyjaśnia dyrektor.

Przedstawiciel sieci pytany, czy Tesco zdecydowało o wejściu w Polsce w format sklepów osiedlowych i convenience stwierdził, że "sieć analizuje wszelkie rozwiązania i formaty, które mogłyby być korzystne dla firmy".
Dariusz Nowaczyk pytany o rynek nieruchomości pod inwestycje handlowe stwierdził, że "niezwykle dynamiczna ekspansja sieci handlowych w ostatnich latach doprowadziła do sytuacji, w której na rynku pozostały głównie działki "trudne" lub bardzo drogie, w obu wypadkach ryzyko lub zbyt wysokie koszty znacznie wydłużają proces podejmowania decyzji, co do potencjalnego zakupu i realizacji inwestycji." - Na szczęście jest jeszcze trochę atrakcyjnych lokalizacji, w których można otworzyć nowe sklepy. Część takich działek mamy już w naszym portfolio - wyjaśnia przedstawiciel Tesco Polska.

Jednocześnie przedstawiciel Tesco zwrócił uwagę, że coraz bardziej dynamicznie rozwija się rynek najmu powierzchni handlowych. Tym samym sklepy Tesco w mniejszych formatach mogą częściej pojawiać się w atrakcyjnych lokalizacjach pod wynajem.

Tesco Polska zarządza obecnie ponad 450 sklepami. W roku finansowym 2013/14 sieć uruchomiła 12 sklepów, w tym sześć nowych hipermarketów (w tym dwa kompaktowe), a także sześć supermarketów.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • tesco 2014-08-07 20:40:48

  nie będzie 100000000 teskuf?Jaka szkoda

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  7,99

 • Śr

  6,85

 • Min

  5,78

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7763

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane