Tesco płaci za prąd ok. 100 mln zł rocznie. Chce zmniejszyć rachunki przez energooszczedne sklepy

Autor: wysokienapiecie.pl 17 października 2013 10:56

Firmy coraz częściej inwestują we własne źródła energii. To nie tylko źródło oszczędności, ale także możliwość dodatkowych przychodów. Sieć hipermarketów Tesco płaci co roku za prąd ok. 100 mln zł. To ogromny koszt, nic więc dziwnego, że firma robi co może żeby go zmniejszyć - podaje gazeta.pl powołując się na portal wysokienapiecie.pl Oczywistą i dobrze znaną sprawą jest energooszczędność. - Na podstawie szczegółowych analiz eliminujemy urządzenia energochłonne - opowiada Czesław Grzesiak, wiceprezes Tesco.

Trzy sklepy energooszczędne Tesco są już nie tylko odbiorcami prądu, ale same są w stanie go wytwarzać. - Wykorzystujemy w nich wodę deszczową, montowane są panele słoneczne, a na dachach - wiatraki. Oczywiście to maleńkie turbiny, nieporównywalne z tymi używanymi przez zawodowych energetyków, ale mogą zasilać np. sklepowe kasy - dodaje wiceprezes Tesco.pl

Samowystarczalność energetyczną chce sobie zapewnić także koncern Ikea. Już dwa lata temu polska spółka szwedzkiego giganta kupiła dwie farmy wiatrowe, a w czerwcu b.r. uruchomiła trzecią. Łącznie ma już na Podkarpaciu 27 wiatraków, które produkują 135 GWh energii rocznie.  

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    9,99

  • Śr

    7,03

  • Min

    3,35

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8659

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 697371

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane