Tesco podniosło standard trzech hipermarketów za 75 mln zł

Autor: www.dlahandlu.pl 29 marca 2012 10:21

Tesco podniosło standard trzech hipermarketów za 75 mln zł

29 marca br. Tesco kończy modernizacje trzech swoich hipermarketów: w Zielonej Górze, Kielcach i Bielsku-Białej, przebudowując je do formatu Extra. Tym samym w podwyższonym standardzie działa już 16 z 69 hipermarketów Tesco. Zmodernizowane sklepy są jednymi z najnowocześniejszych w Polsce.

W odnowionych halach pojawiają się nowe działy (optyk,telefony). W miejscu dawnego stoiska grill pojawia się samoobsługowa restauracja Bistro z szeroką ofertą dań sprzedawanych na wagę w jednej cenie za 100g. Największe zmiany widać na stoisku z odzieżą, które wystrojem i organizacją zaczyna przypominać butik, zajmując aż jedną piątą powierzchni sklepu.

Znacznie poszerzona zostaje oferta handlowa odnowionego hipermarketu, w której bogaty asortyment urozmaicają marki z najwyższej półki. Przykładem może być stoisko kosmetyczne, które z markami takimi jak Vichy, Eucerin czy Inneov, bliższe jest drogerii niż hipermarketowi. Na stoisku RTV/AGD można kupić iPada, a klientom pomagają doradcy z Tesco Tech Team. Poszerzona jest oferta akcesoriów samochodowych, artykułów wyposażenia wnętrz i zabawek. Extra oferuje też większy wybór świeżej żywności: wędlin i serów, a także więcej produktów od dostawców regionalnych.

Przebudowa każdego z hipermarketów trwa kilka tygodni i kosztuje ok. 25 milionów złotych. Inwestycje przynoszą jednak oczekiwane efekty, ponieważ w zmodernizowanych hipermarketach Tesco odnotowuje dwucyfrowe wzrosty sprzedaży. W dziale gastronomicznym są to nawet wzrosty trzycyfrowe.

- Teraz mamy w Polsce inną rzeczywistość zarówno w handlu detalicznym, jak i w estetyce oczekiwanej przez klientów - mówi Piotr Korek, wiceprezes Tesco, odpowiedzialny za inwestycje.
Najwięcej hipermarketów Extra jest na Górnym Śląsku - 4 i w Wielkopolsce - 3. Na swoje pierwsze Extra nadal czekają: opolskie, zachodnio-pomorskie, pomorskie, warmińsko-mazurskie i mazowieckie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    7,69

  • Śr

    6,22

  • Min

    0,00

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9667

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane