PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

Tesco Polska zwolni nawet 400 pracowników

Autor: dlahandlu.pl 22 września 2017 13:05

Tesco Polska zwolni nawet 400 pracowników Fot. Shutterstock.com

Tesco Polska zawiadomiło o zamiarze dokonania zwolnień grupowych. - Przyczyną zwolnień grupowych jest reorganizacja zakładu pracy polegająca na zaprzestaniu wykonywania części działań specjalistycznych i administracyjnych lub ich znaczącej zmianie, co spowoduje konieczność zmniejszenia zatrudnienia w biurze głównym w Tesco Polska. Zwolnienia z pracy obejmą maksymalnie 400 pracowników zatrudnionych w strukturach biura głównego - poinformowała spółka.

Zwolnienia grupowe odbędą się w okresie 24 pażdziernika do 30 listopada 2017 r.

Jak czytamy w oświadczeniu Tesco Polska, proponowane kryteria doboru pracowników w przypadku planowanych zwolnień to:  ocena roczna za rok finansowy 2016/17 oraz bieżąca ocena pracy (wyniki pracy mierzone zarówno przez ocenę tego „CO” pracownik osiągnął tj. wyniki KPI, realizacja celów, terminowość realizacji zadań, jak i tego, w jaki sposób zrealizował cele i zadania – „JAK” tj. umiejętność współpracy, rozumienie innych, gotowość do działania, przywództwo oparte na wartościach): nominacja do puli talentów, nienaganny przebieg zatrudnienia w ostatnim roku pracy, znajomość języka angielskiego, trudna sytuacja osobista.

- O kolejności zwolnień decydować będzie okres zatrudnienia u pracodawcy oraz związany z tym ustawowy okres wypowiedzenia umowy o pracę. Pracownikom objętym zwolnieniami grupowymi proponowane zostanie, w miarę możliwości, podjęcie pracy na innym stanowisku/ w innych jednostkach firmy. Wszystkim pracownikom objętym procesem zwolnień grupowych zaoferowane będzie wsparcie w postaci pakietów informacyjno – doradczych - czytamy w piśmie Tesco.

- Wszystkim pracownikom, którym nie zostanie złożona oferta pracy lub nie przyjmą złożonej oferty pracy, zostanie zaoferowane zawarcie porozumienia o rozwiązaniu umowy o pracę. Pracownikom, którzy nie przyjmą propozycji rozwiązania umów o pracę za porozumieniem stron, składane będą wypowiedzenia umów o pracę - informuje spółka.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • ja 2017-09-25 10:55:34

  Kryteria mnie bawią i to jest jedno wielkie kłamstwo jak zawsze przy zwolnieniach w tesco. Prawda jest taka, że ostaną się Ci którzy mają najbardziej brązowe noski od włażenia tam gdzie potrzeba wpływowym osobom. Reszta miżdżyła się do końca udając jacy to są niezastąpieni. Ogólnie rzygać się chciało jak się na to patrzyło. Obłuda do końca. Ta firma to dno i pół metra mułu a będzie jeszcze gorzej.

 • Były pracownik 2017-09-24 11:31:09

  Też kiedyś pracowałam w tesco przez 11 lat. Załapałam się na grupowe zwolnienia i nie żałuję. Nie polecam pracy w tesco

 • pasikonik 2017-09-24 09:24:07

  Tesco było najlepszym pracodawcą za czasów Ryszarda do pracy szło się z chęcią i każdy pracownik się angażował w swoja pracę.Teraz jest to obóż pracy i nic więcej żądzi banda nieudaczników.

ZOBACZ WSZYSTKIE (12)

 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8423

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 648989

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane