PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Tesco poszerza współpracę z MoneyGram. Będzie więcej punktów z przekazami pieniężnymi

Autor: dlahandlu.pl 30 czerwca 2016 12:18

Tesco poszerza współpracę z MoneyGram. Będzie więcej punktów z przekazami pieniężnymi Fot. Shutterstock

Sieć punktów przekazywania pieniędzy MoneyGram w sklepach Tesco urosła w ostatnich dniach czerwca z 32 punktów do 74. Na początku lipca zaś zostanie uruchomionych 9 kolejnych, m.in. w sklepach Tesco w Bełchatowie, Częstochowie czy Łomży. To efekt współpracy, którą Tesco i MoneyGram zamierzają wspólnie rozwijać.

Usługa przekazów pieniężnych MoneyGram z początkiem lipca będzie dostępna w 83 sklepach Tesco w całej Polsce, a w kolejnych miesiącach pula sklepów, w których usługa jest dostępna będzie się powiększać. 

Poza Tesco usługa MoneyGram jest dostępna we wszystkich placówkach Poczty Polskiej w zakresie odbiorów nadanych wcześniej przekazów, natomiast w zakresie wysyłek i odbiorów we wszystkich placówkach Banku Pocztowego i wybranych placówkach Grupy BPS oraz Pepco.

MoneyGram International Inc. – amerykańska spółka zajmująca się przekazami pieniężnymi z siedzibą w Dallas w stanie Teksas. MoneyGram jest drugim co do wielkości dostawcą usług w zakresie obsługi przekazów pieniężnych na świecie i posiada 347 000 punktów agencyjnych w ponad 200 krajach. Na przełomie 2014 i 2015 roku firma uruchomiła jedno z globalnych centrów operacyjnych w Warszawie.


Według oficjalnych danych za 2014 rok w Wielkiej Brytanii mieszka 790 tys. Polaków. Rocznie Polacy przebywający na emigracji wysyłają do Polski ponad 4 mld euro, z czego ok. 1 mld euro pochodzi z Wielkiej Brytanii. Wartość przeciętnego transferu z Wielkiej Brytanii w 2014 roku wynosiła blisko 400 funtów. 

W Polsce Tesco ma 440 sklepów, zaś w Wielkiej Brytanii ponad 3500 placówek.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    7,99

  • Śr

    6,85

  • Min

    5,78

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7690

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 707248

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane