Tesco przebuduje 16 hipermarketów w ciągu 6-8 lat

Autor: portalspozywczy.pl 26 maja 2011 10:40

Sieć Tesco wybrała 16 obiektów handlowych w całej Polsce, w których chce przeprowadzić tzw. redevelopment. Zakres prac będzie różny w zależności od stanu placówki i potencjału danej lokalizacji.

W około ośmiu obiektach ma zostać przeprowadzony tzw. duży redevelopment, a w pozostałych mniejszy. Duży redevelopment zaplanowano m.in. w hipermarkecie Tesco w al. KEN w Warszawie. W jego miejscu stanie zbudowane od podstaw nowoczesne centrum handlowe. - Przygotowania do tej inwestycji już finalizujemy. Do uzgodnienia pozostały nam jedynie szczegóły związane infrastrukturą drogową. Jak tylko je zatwierdzimy, wystąpimy o pozwolenie na budowę - wyjaśnia prezes Tesco w Polsce, Ryszard Tomaszewski.

Centrum handlowe, które powstanie w Al. KEN, będzie miało prawie 60 tys. mkw. Jego częścią będzie duży hipermarket Tesco Extra.

Z kolei tzw. średni redevelopment ma polegać na powiększeniu pasażu handlowego (nawet dwu- bądź trzykrotne) lub zamianę części lokalizacji na większe. - Ta ostatnia opcja dotyczy przede wszystkim tych placówek, które działały kiedyś pod szyldem HIT. W wielu tego typu lokalizacjach widzimy duży potencjał. Na przykład sklep, który dziś oferuje 6 tys. mkw., mógłby mieć 10 tys. mkw. - tłumaczy prezes Tesco.

Przykładem średniego redevelopmentu jest obiekt w Głogowie, który zostanie powiększony o dodatkowe 5 tys. mkw. i którego częścią będzie m.in. Tesco Extra.

Firma rozłożyła czas realizacji inwestycji nawet na osiem lat ze względu na koszty, jakie są związane z wyłączeniem poszczególnych obiektów z użytku.

Czytaj więcej w artykule Prezes Tesco: W 8 lat przebudujemy i rozbudujemy 16 obiektów handlowych

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    5,49

  • Śr

    2,55

  • Min

    0,00

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9667

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane