Tesco przenosi centrum operacyjne do Czech

Autor: Wiadomości Handlowe 23 sierpnia 2015 16:54

Tesco przenosi centrum operacyjne do Czech Masowe zwolnienia w polskim oddziale Tesco, na zdj. sklep Tesco Extra w Warszawie, fot. Żelazna Studio

Spółka Tesco przenosi centrum operacyjne z Polski do Czech. Efektem były zwolnienia grupowe, które w ostatnich miesiącach przeprowadzono w dziale rozwoju inwestycji Tesco Polska - informują "Wiadomości handlowe".

Ze 120­‑osobowego zespołu w polskim oddziale Tesco pozostało czterech pracowników. Pozostali otrzymali wypowiedzenia. Według "WH" dyrektor operacyjny przechodzi z Polski do Czech. To tam będą teraz zapadać decyzje co do ewentualnego rozwoju sieci w Polsce. Wiosną Tesco zaczęło tworzyć jeden zespół zarządzający rynkami w Polsce, Czechach, na Słowacji oraz Węgrzech. W rękach nowego szefa sieci na region CEE Davida Morrisa aktualnie koncentruje się władza nad aktywnością sieci w naszej części Europy i kontrola nad około 1000 sklepów, z których 450 to polskie super­‑ i hipermarkety.

Informacje te skomentował Michał Sikora, rzecznik prasowy Tesco: "Proces restrukturyzacji w dziale inwestycji dotyczył 34 osób, nie zaś 120 jak podaje artykuł „Wiadomości Handlowych”. Wszystkie osoby, których objęły zmiany z przyczyn dotyczących pracodawcy, otrzymały odpowiednie odprawy i odszkodowania. W biurach Tesco w Polsce pracuje obecnie ponad 1300 osób. W związku z nowymi strukturami, obecnie trwa proces rekrutacji na kilkadziesiąt stanowisk. Nieprawdziwa jest informacja o "przeniesieniu centrum operacyjnego z Polski do Czech. W strukturach Tesco Polska nie istnieje komórka, którą można nazwać "centrum operacyjnym". Dyrektorem generalnym, w randze wiceprezesa firmy, jest Adam Manikowski. Nie ma w planach jakichkolwiek zmian w tym zakresie. Pragniemy podkreślić, iż nowa jednostka biznesowa – obejmująca cztery rynki – pomaga nam usprawnić działania operacyjne i lepiej reagować na bieżące potrzeby klientów. W każdym z krajów, w tym także w Polsce, działają lokalne biura, koordynujące i wspierające pracę sklepów. " - czytamy w komentarzu przesłanym do cytowanego materiału Wiadomości Handlowych.

W Polsce zarząd poza prezesem Davidem Morrisem tworzą Czesław Grzesiak, Elżbieta Grabowska, Adam Manikowski, Wojciech Wieroński i Jamie Walker jako wiceprezesi.

Więcej www.wiadomoscihandlowe.pl

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • JACEK 2015-08-25 09:34:54

  ja od jutra nawet po wodę do Tesco nie idę! tylko do tych sklepów co mają polskie towary i siedziby w PL

 • ij2 2015-08-24 10:26:52

  No tak a kiedyś ktoś powiedział że centralne planowanie jest złe a tu jest

 • m1 2015-08-23 22:02:03

  Czy chodzi tu o biuro główne w Krakowie na Kapelanki?

ZOBACZ WSZYSTKIE (3)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  9,38

 • Śr

  4,75

 • Min

  3,62

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8820

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane