PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Tesco przeprasza dostawców

Autor: www.dlahandlu.pl 27 stycznia 2016 10:53

Sieć Tesco poinformowała, że akceptuje ustalenia zawarte w raporcie przygotowanym przez Groceries Code Adjudicator. Organizacja zarzuciła spółce rażące łamanie kodeksu postępowania wobec dostawców. Prezes Tesco przeprosił kontrahentów i przyznał, że absolutna koncentracja sieci na marży operacyjnej miała zgubne konsekwencje dla biznesu i relacji z dostawcami.

The Telegraph podał, że roczne śledztwo GCA wykazało, że największy detalista w Wielkiej Brytanii poważnie naruszał kodeks posterowania wobec dostawców. Siecią miała kierować chęć zysku. Naruszenia dotyczyły m.in. celowych opóźnień w płatnościach, niesprawiedliwego traktowania czy ignorowania skarg dostawców.

Tesco zobowiązało się do budowania relacji z dostawcami na zasadach partnerskich.

Dave Lewis, prezes sieci, przeprosił kontrahentów, podziękował za profesjonalne śledztwo i zaznaczył, że firma całkowicie zmieniła swoją politykę wobec dostawców.

- W ciągu ostatniego roku ciężko pracowaliśmy, aby Tesco było zupełnie inną firmą, niż ta opisana w raporcie GCA. Absolutna koncentracja na marży operacyjnej miała zgubne konsekwencje dla biznesu i relacji z dostawcami. Nasze zasady działania zostały całkowicie zmienione - przekonuje Dave Lewis.

Sieć stworzyła specjalną infolinię dla dostawców, która ma pomóc w rozwiązywaniu naglących problemów. Ponadto dokonano kompleksowego przeglądu zasad i form współpracy ze wszystkimi 300 dostawcami, zaktualizowano i wznowiono kodeks postępowania wobec dostawców oraz zmniejszono liczbę sposobów obliczania przychodów - z 24 do 5, a w przyszłym roku do 3.

 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • herbatnik 2016-01-27 13:59:32

    Na tle Lidla , Tesco to "anioł" dla dostawców... Czy ktoś zajmie się Lidlem? albo Kauflandem? A zwłaszcza ich rybami..

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8221

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane