Tesco przywraca do pracy jednego z zawieszonych menedżerów

www.portalspozywczy.pl 3 grudnia 2014 21:02

Matt Simister, odpowiedzialny za dział zakupów w Tesco UK, został przywrócony do pracy w sieci. Był on jednych z ośmiu wysokich przedstawicieli firmy odsuniętych od pełnienia obowiązków na czas trwania śledztwa wyjaśniającego przyczyny afery finansowej (zawyżenia przez Tesco zysku o ponad 0,25 mld funtów) - informuje "The Telegraph".

Przypomnijmy, w poniedziałek czterech innych zawieszonych pracowników Tesco opuściło firmę. Byli to: Kevin Grace (prezes Tesco Polska w latach 2004-2007, a ostatnio Commercial Director w centrali firmy), Chris Bush (dyrektor zarządzający Tesco UK), Carl Rogberg (dyrektor finansowy Tesco UK) oraz John Scouler (Food Commercial Director). W tym tygodniu sieć poinformowała także o tym, że Dave Lewis, prezes Grupy Tesco, zamierza w najbliższym czasie własnoręcznie pokierować brytyjskim oddziałem firmy.

22 września 2014 r. Tesco poinformowało o tym, że zawyżyło oczekiwany zysk w pierwszym półroczu bieżącego roku fiskalnego o ponad 250 mln funtów. Na wiadomość o tym akcje Tesco natychmiast potaniały o ok. 10 proc. Ogółem w ciągu ostatniego roku kurs akcji Tesco na giełdzie w Londynie zmalał o ok. 50 proc. Zawyżony zysk Tesco dotyczy okresu sześciu miesięcy, zakończonego 23 sierpnia 2014 r. Pod koniec sierpnia brytyjska sieć poinformowała, że zysk dla tego okresu wyniesie 1,1 mld funtów. Wówczas Tesco zmniejszyło także prognozy zysku w całym roku fiskalnym z 2,8 mld funtów do 2,4 mld funtów.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    1,99

  • Śr

    1,56

  • Min

    0,88

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9045

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane