Tesco rozbuduje format hipermarketów Extra

Autor: portalspozywczy.pl 28 września 2011 16:27

Sieć Tesco rozważa poszerzenie formatu hipermarketów Tesco Extra o dodatkowe elementy, jak np. oferowanie żywności przygotowywanej na miejscu.

- Widzimy, że wiele osób korzysta z oferty restauracji wewnątrz sklepu, jest też zainteresowanie usługami. Myślę, że w tym formacie można pójść głębiej. Zastanawiamy się, czy nie ma innych obszarów, czy nie można np. oferować więcej gotowych dań i czy nie warto pomyśleć o ich produkcji na sklepie. Myślimy wciąż o nowych usługach, które wychodzą naprzeciw klienta - mówi Czesław Grzesiak, wiceprezes Tesco.

Jego zdaniem, handel w kryzysie poradzi sobie lepiej niż inne branże. - Decydujące będą zachowania konsumentów, ich skłonność do oszczędzania, czy przeniesienie ciężaru na tańsze produkty, co już możemy zaobserwować - mówi.

W najbliższych latach Tesco chce kupić lub wynająć ponad tysiąc nowych lokalizacji w około 600 miejscowościach. Nowe placówki Tesco mogą powstawać już w miejscowościach liczących 2 tysiące mieszkańców, jeśli łącznie w gminie mieszka 5 tys. osób. Sieć może inwestować w powierzchnie handlowe już od 300 mkw. lub w grunty od 2 tys. mkw.

Łącznie na inwestycje w roku 2011/12 sieć planuje wydać miliard złotych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    9,40

  • Śr

    5,54

  • Min

    2,99

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9920

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane