Tesco rozszerza program Perfectly Imperfect na 230 sklepów

Autor: pr, dlahandlu.pl 15 marca 2017 11:00

Tesco rozszerza program Perfectly Imperfect na 230 sklepów fot. materiały prasowe

Tesco informuje, że Perfectly Imperfect – inicjatywa, którą sieć w styczniu wprowadziła pilotażowo w 14 sklepach – okazuje się strzałem w dziesiątkę. Klienci docenili zalety nieidealnych warzyw i owoców i chętnie po nie sięgają, dlatego sieć zdecydowała się rozszerzyć program i wprowadzić go do 230 sklepów w całym kraju.

Nieidealne warzywa i owoce są dostępne we wszystkich hipermarketach i wybranych supermarketach Tesco.

Zaledwie po kilku tygodniach od startu akcji Perfectly Imperfect nieperfekcyjne warzywa i owoce zyskały dużą popularność. W „pilotażowych” hipermarketach Tesco już średnio 1 na 10 kilogramów sprzedawanych buraków i marchwi to właśnie „nieidealne” warzywa. W sklepach mniejszego formatu jest jeszcze lepiej – w kategorii buraków co piąte warzywo należy do grona „nieperfekcyjnych”, natomiast w przypadku marchwi – co siódme. Nieco trudniej o statystyki dotyczące jabłek – tu bowiem liczba gatunków i odmian w ofercie jest bardzo duża. Niemniej, jabłka „Perfectly Imperfect” stanowią średnio jedną trzecią sprzedaży swojego najbliższego „perfekcyjnego” odpowiednika.

 – Cieszymy się ze znacznej popularności nieidealnych warzyw i owoców, szczególnie że wszystkie produkty pochodzą od polskich dostawców. Inicjatywa była wprowadzana pilotażowo, a już po kilku tygodniach zdecydowaliśmy się rozszerzyć sprzedaż na wszystkie sklepy wielko- i średniopowierzchniowe oraz wybrane supermarkety, czyli łącznie 230 placówek. Jeśli klienci będą kupować nieperfekcyjne produkty równie chętnie jak dotychczas, będzie to spory sukces w walce z marnowaniem żywności – mówi Michał Sikora, rzecznik prasowy Tesco Polska.

 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • Losnte 2017-03-15 14:23:06

  U mnie w Tesco wszystkie te jabłka w takim opakowaniu były idealnie okrągłe LOL niczym sie nie różniły od innych leżących obok.

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  4,10

 • Śr

  3,01

 • Min

  2,26

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8659

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 697371

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane