Tesco sprzeda swoje sklepy w Europie Środkowo-Wschodniej?

Autor: wyborcza.biz 8 września 2015 09:15

Agencja Bloomberg, powołując się na osoby powiązane ze sprawą, twierdzi, że Tesco chce sprzedać swoje sklepy w Europie Środkowo-Wschodniej. Ostateczna decyzja nie została jeszcze podjęta, jednak mówi się o wstępnych rozmowach w tej sprawie - pisze wyborcza.biz.

Do sprzedaży ma trafić ponad 1100 sklepów, których wartość szacowana jest na blisko 3 mld dolarów. Nie padły również nazwy potencjalnych nabywców.

Analitycy twierdzą jednak, że kupno tych sklepów przez jakąś dużą, międzynarodową sieć handlową nie jest takie pewne. W porównaniu ze sklepami na przykład w Azji, te z Polski, Węgier, Czech, Słowacji i Turcji oferują znacznie mniejsze przychody - przegrywają one na przykład z konkurencją niemieckich sieci, takich jak Lidl czy Aldi. Również coraz większe znaczenie dyskontów podkopuje wyniki Tesco.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • david 2015-09-11 13:28:36

  ale jest to niewiarygodne iż kilku tumanów dbających wyłacznie o własne interesy i o ego mogły tak fajną sieć jeszcze 10 lat temu, doprowadzić do prawie plajty.....i wyglądu spożywczaka z komuny

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  3,99

 • Śr

  2,77

 • Min

  0,00

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9343

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane