PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Tesco stawia na mniejsze sklepy, produkty świeże i dania gotowe

Autor: gazeta.pl 20 września 2012 20:55

Tesco stawia na mniejsze sklepy, produkty świeże i dania gotowe

- Zmieniamy nasze podejście do sklepów. Oczywiście, dalej będziemy budować hipermarkety, będą to jednak mniejsze sklepy, tworzone dla klientów tak, abyśmy mogli sprostać wyzwaniom jutra - powiedział prezes Tesco Philip Clarke, którego cytuje "Daily Mail".

Jego zdaniem sieci handlowe będą zmierzały w kierunku technologii mobilnych - z wyliczeń Tesco wynika, że w czasie tegorocznych świąt Bożego Narodzenia co piąte zamówienie towarów przez internet będzie wykonane za pomocą smartfona. - Musimy zadać sobie pytanie: czy chcemy przewodzić rewolucji, czy stać się jej ofiarą? - powiedział Clarke w czasie World Retail Congress w Londynie. W nowym świecie, w którym ludzie robią zakupy przez internet, najważniejsze nie będą nowe sklepy, ale sposób, w jaki kierujemy swoje produkty do konsumentów w zależności od kraju, w którym operujemy - dodał.


Wśród zmian, które zamierza wprowadzić Tesco, jest postawienie większego nacisku na świeże i gotowe do jedzenia produkty, których w sklepach sieci będzie coraz więcej. Ich asortyment będzie zmieniany kilka razy w ciągu dnia, aby klienci mogli kupić w Tesco np. świeżego croissanta na śniadanie, sushi na obiad, a wieczorem gotowe potrawy na kolację. Jako dobry przykład takiego działania Clarke podał działającą w USA i należącą do Tesco sieć małych sklepów Fresh & Easy, które choć przynoszą sieci straty, są krokiem w dobrym kierunku.

Clarke zwrócił też uwagę na postawę współczesnych klientów sklepów, którzy w czasie kryzysu dużo więcej czasu spędzają na wyszukiwaniu najlepszych i najtańszych ofert oferowanych przez poszczególne sieci. - Ponad połowa wszystkich wizyt na naszej e-zakupowej stronie była związana ze sprawdzaniem cen, klienci nie robili żadnych zakupów - powiedział Clarke.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,90

  • Śr

    3,50

  • Min

    2,58

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7781

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane