Tesco straci grunt na Górczewskiej?

Autor: Gazeta Polska Codziennie 10 sierpnia 2017 11:29

Przed Sądem Okręgowym w Warszawie rozpoczął się proces, w którym spółka Zarząd Majątkiem Górczewska domaga się od Tesco unieważnienia umowy na użytkowanie swojej nieruchomości - pisze gpcodziennie.pl.

Według umowy zawartej w 1997 r. Tesco ma prawo użytkowania gruntu przy Górczewskiej przez 55 lat. Stawili się świadkowie, ale na razie nie dowiemy się, co mieli do powiedzenia. Sąd na wniosek Tesco zarządził rozprawę przy drzwiach zamkniętych.

Po raz pierwszy polska spółka skarży firmę zagraniczną o wykorzystanie przez nią swojej przewagi w sposób, który doprowadził do podpisania niesprawiedliwej umowy w latach 90.

Więcej na gpcodziennie.pl

Przy Górczewskiej w 1994 roku otwarto hipermarket HIT, który został przejęty przez Tesco w 2002 roku w ramach akwizycji całej sieci HIT.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • manager 2017-08-10 13:32:02

    jak bedziecie pisac za GP , to głupot tyle napiszecie , że hej. Jakie pierwsze Tesco, przeciez to był Hit Hipermarket, który dopiero od 2002 przeszedł pod szyld Tesco i tak trzeba pisać tą historię. Może były zarządca nieruchomości za czasów Hit p. Piotr Korek sie wypowie?

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9060

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane