PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Tesco: Świąteczne wydatki na produkty spożywcze Polacy szacują średnio na 405 zł

Autor: www.dlahandlu.pl 1 grudnia 2011 14:41

Z roku na rok Polacy robią świąteczne zakupy coraz wcześniej. Z badania 4P research mix dla Tesco , wynika że 57 proc. klientów sieci handlowych zrobi w tym roku zakupy świąteczne przynajmniej na dwa tygodnie przed „pierwszą gwiazdką".

52 proc. badanych twierdzi, że na tegoroczne Święta wyda więcej niż w roku ubiegłym. Swoje świąteczne wydatki na produkty spożywcze Polacy szacują średnio na 405 zł. Zakup świego karpia deklaruje 50,2 proc.Polaków. Jednak pomimo większych wydatków, tylko co dwudziesty klient twierdzi, że święta w tym roku będą bogatsze niż 12 miesięcy wcześniej. Dla 44 proc. Polaków święta będą skromniejsze, dla 45 proc. podobne do zeszłorocznych.

Klienci coraz chętniej rozkładają zakupy na kilka części. Kupujemy świąteczne produkty i prezenty tuż po pojawieniu się ich w hipermarketach. Ale pod warunkiem, że cena jest atrakcyjna - mówi Michał Sikora, rzecznik prasowy Tesco Polska.  

Średnie planowane wydatki na prezenty to 248 złotych. W tej deklaracji widać równocześnie pewne rozwarstwienie. Co czwarty klient zamierza wydać na prezenty nie więcej niż 100 złotych, ale aż 40 proc. deklaruje wydatki powyżej 300 złotych.

Mimo powszechnej opinii o rosnących kosztach życia, 60,5 proc. badanych klientów nie zrezygnuje z zakupu świątecznych produktów i prezentów.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    9,99

  • Śr

    6,14

  • Min

    4,66

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7631

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 706264

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane