PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Tesco ucina spekulacje. Sieć zostaje w Polsce

Autor: telegraph.co.uk/dlahandlu.pl 29 czerwca 2016 11:20

Budowa nowoczesnego centrum dystrybucji w Polsce kończy spekulacje jakoby Tesco szykowało się do opuszczenia rynku Europy Środkowo-Wschodniej - czytamy w telegraph.co.uk.

Nowe centrum będzie zlokalizowane w Komornikach koło Poznania i będzie głównym magazynem Tesco dla regionu, obsługując 140 sklepów sieci od września br.

Sprzedaż Tesco w centralnej i wschodniej Europie (Węgry, Polska, Czechy, Słowacja) załamała się z powodu dużej konkurencji na tych rynkach, głównie ze strony detalistów dyskontowych, takich jak Lidl i Aldi. Tesco w ciągu ostatniego roku obrotowego zamknęło dziewięć swoich sklepów w Polsce.

Darren Shirley z Shore Capital uważa, że Tesco nie zrezygnuje z działalności w Polsce. - Tesco jest przywiązane do swojej działalności nad Wisłą. Skupi się na podnoszeniu efektywności swojego biznesu - powiedział. Dodał, że detalista raczej nie będzie zainteresowany szukaniem kupca dla sklepów w tym regionie, ale jeśli pojawiłaby się ciekawa propozycja, byłaby godna rozważenia. 

Rzecznik Tesco powiedział z kolei, że otwarcie nowego centrum dystrybucyjnego to po prostu kolejny etap rozwoju sieci w Polsce. 

Grupa Tesco opublikowała ostatnio wyniki finansowe za pierwszy kwartał roku finansowego 2016/17 (okres 13 tygodni zakończony 28 maja). W tym czasie sprzedaż LfL wzrosła o 0,9 proc. W Wielkiej Brytanii sprzedaż wzrosła o 0,3 proc., w Europie (poza Wielką Brytanią) o 2,8 proc., a w Azji o 3,3 proc.

- To już drugi kwartał, w którym notujemy dodatni wyniki sprzedaży like-for-like. Ponownie konfigurujemy naszą działalność i to przynosi efekty. Odbudowujemy naszą rentowność w sposób zrównoważony. Nasze nowe marki świeżej żywności cieszą się dużą popularnością wśród klientów - skomentował Dave Lewis, szef Tesco.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    10,29

  • Śr

    6,08

  • Min

    3,78

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7880

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane