PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

Tesco UK będzie rozdawać pracownikom żywność z bliską datą ważności

Autor: dlahandlu.pl 29 stycznia 2018 15:04

Tesco UK będzie rozdawać pracownikom żywność z bliską datą ważności fot. Shutterstock

Tesco we wszystkich swoich sklepach w Wielkiej Brytanii zamierza rozdawać pracownikom żywność, która zbliża się do daty przydatności do spożycia. Sieć chce w ten sposób przyczynić się do zmniejszenia marnotrawienia żywności – informuje serwis esmmagazine.com.

Największa sieć w Wielkiej Brytanii zapowiada, że do końca lutego utworzy magazyny i lodówki na zapleczach swoich sklepów, zawierające zapasy produktów, którym minęła data "najlepiej spożyć przed" lub które zbliżają się do daty „ważności”, ale nadal nadają się do spożycia.

Początkowo żywność zostanie udostępniona pracownikom za 0,01 funta, ale w perspektywie kilku miesięcy zostanie zwolniona z opłat.

- Chcemy zrobić wszystko, co w naszej mocy, aby mieć pewność, że dobre jedzenie nie zostanie zmarnowane – mówi Mark Little, szef Tesco ds. redukcji odpadów spożywczych.

Decyzja Tesco jest częścią trwającej kampanii żywnościowej sieci, której celem jest zapewnienie, że żadna żywność bezpieczna do spożycia przez ludzi nie zostanie zmarnowana.

Tesco wprowadziło do tej pory szereg działań mających na celu ograniczenie marnotrawstwa żywności w sieci sklepów. Firma wykorzystuje systemy zamawiania, które przewidują ilość żywności, jaką klienci będą kupować w sklepach, a cena produktów jest "zmniejszana do zera", gdy zbliża się data przydatności do spożycia.

Jeśli żywność nie może być sprzedana, jest oferowana lokalnym organizacjom charytatywnym i wspólnotom żywnościowym za pośrednictwem platformy redystrybucyjnej Tesco.

Obecnie, jedzenie, które nie zostanie przekazywane na cele charytatywne, zostanie udostępnione pracownikom Tesco.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • lucky 2018-01-29 18:28:08

  Bieda straszna w Tesco. ;-(. Przykro mi. Może lepiej nauczyć się jak zarządzać zapasem?

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  20,65

 • Śr

  12,22

 • Min

  9,59

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8296

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane