Tesco "ułaskawiło" pliszkę, która zamieszkała w jednym ze sklepów

Autor: gazeta.pl 12 września 2014 20:56

Tesco "ułaskawiło" pliszkę, która zamieszkała w jednym ze sklepów

Dyrekcja Tesco w brytyjskim Great Yarmouth wystąpiła o zgodę na odstrzał małego ptaka, który zamieszkał w sklepie. Od kilku tygodni lata pośród klientów i żywi się okruszkami. Tesco zamówiło strzelca i wyznaczyło termin egzekucji. Ale ptaka w obronę wzięli klienci - czytamy w gazeta.pl

Dyrekcja sklepu zapewnia, że przez kilka tygodni starała się złapać ptaka. Pracownicy rozkładali sieci i pułapki, otwierali okna. Wszystkie próby zakończyły się porażką, więc szefowie sklepu wystąpili o zgodę na odstrzał. Pliszki są w Wielkiej Brytanii chronione. Za nieuprawnione zabicie ptaka grozi 5 tys. funtów grzywny lub sześć miesięcy więzienia.

Natural England - brytyjska instytucja, która dba o ochronę przyrody, wydała zgodę. Urzędników przekonała argumentacja, że ptak w sklepie "może stać się zagrożeniem dla zdrowia publicznego". Tesco zamówiło strzelca, który miał ustrzelić ptaka w najbliższą niedzielę po zamknięciu sklepu. Ale w jego obronie stanęli mieszkańcy Great Yarmout, wyrażając niezadowolenie z decyzji w mediach społecznościowych. Gdy sprawę pliszki opisały lokalne media, wstawili się za nią także przyrodnicy.

Rzecznik Tesco potwierdził, że wyrok śmierci został zawieszony. - Chcemy dać sobie więcej czasu, by go złapać. Będziemy się konsultować z różnymi grupami, jak najlepiej to zrobić. Naszym celem jest zawsze uwalnianie ptaków, które trafiły do sklepów, ale musimy też utrzymywać wysokie standardy higieny - mówił rzecznik.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9264

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane