Tesco uruchomiło wędzarnię w hipermarkecie

www.portalspozywczy.pl 12 grudnia 2014 14:12

Jak dowiedział się serwis portalspozywczy.pl, sieć Tesco kilka dni temu uruchomiła w hipermarkecie w Tychach swoją pierwszą wędzarnię. To jeden z elementów projektu stałej inwestycji sieci w lady delikatesowe. Jeśli pomysł spodoba się klientom tyskiej placówki, rozwiązanie w przyszłości zostanie wprowadzone do kolejnych sklepów brytyjskiej sieci w Polsce.

Piec do wędzenia w hipermarkecie w Tychach umiejscowiony jest nie na zapleczu, lecz bezpośrednio przy ladzie wędliniarskiej. Na ten moment w sklepie wędzone jest osiem produktów, w tym m.in. kiełbasa śląska, wiejska, boczek wędzony, schab, szynka chuda i szynka z tłuszczykiem.

Przypomnijmy, pierwszą siecią supermarketową, która wprowadziła w Polsce własne wędzarnie, było Intermarche. Aktualnie produkty z własnych wędzarni znaleźć można na półkach 206 sklepów pod tym szyldem. To niemal wszystkie spośród 213 placówek Intermarche w Polsce. Wędzarnie pozostają więc jednym z głównych elementów konceptu sklepu Intermarche.

Na znacznie mniejszą skalę, bo tylko w nielicznych, wybranych hipermarketach, własne wędzarnie rozwija również sieć Carrefour. W ofercie wędzarni tej sieci znajdują się m.in. kiełbasy parzone oraz podpiekane, jak również wędzonki: szynka, boczek, baleron czy polędwica.

Na własne wędzarnie od niedawna stawia również E.Leclerc. W kwietniu tego roku we Wrocławiu sieć uruchomiła wędzarnię ryb. Początkowo klienci tej placówki mogli zaopatrzyć się w wędzone makrele, piklingi, pstrągi i łososie. Przedstawiciele E.Leclerc zapewniali wówczas, że z czasem gama oferowanych wędzonych ryb zostanie rozszerzona o węgorze, halibuty oraz dorsze.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • zen 2014-12-20 20:53:37

    I jak wygląda ta wędzarnia? Czy działa tak, że mięso jest płukane w chemikaliach, które mają zapach wędzenia? Nie wierzę, żeby to było prawdziwe wędzenie.

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9060

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane