Tesco: ustawowe regulacje przynoszą negatywne skutki dla rynku

Autor: portalspozywczy.pl 16 listopada 2010 11:56

Zdaniem Czesława Grzesiaka, wiceprezesa Tesco każda regulacja przynosi mniej lub bardziej negatywne skutki dla rynku. Zapytany o skutki ewentualnych ustawowych regulacji relacji między sieciami handlowymi a producentami żywności odpowiada, że najlepsza jest swoboda kształtowania i stanowienia umów pomiędzy partnerami biznesowymi.

 - "Sztuczne" regulowanie rynku może doprowadzić np. do wzrostu cen, a także do tego, że na rynku pojawią się tańsze towary, ale nie z Polski tylko z rynków zewnętrznych. Europa jest dzisiaj otwarta, wymiana towarowa jest prowadzona, co może spowodować wypychanie polskich producentów z rynku europejskiego, a dokładnie z rynku polskiego.

- Powinniśmy robić wszystko, aby warunki konkurowania na tym rynku były w miarę swobodne i myśleć o tym w jaki sposób promować polskich producentów. Ten temat powinien być poruszany w rozmowach z ministrem rolnictwa, z wieloma organizacjami pozarządowymi, które powinny stymulować wzrost tych przedsiębiorstw - tłumaczy wiceprezes Tesco.

Przeczytaj także:

Czytaj więcej w artykule Wiceprezes Tesco: Regulowanie rynku doprowadzi do napływu zagranicznej żywności do polskich sklepów

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    6,99

  • Śr

    5,74

  • Min

    2,49

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 11052

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane