Tesco utrzyma dotychczasowe tempo otwarć

www.portalspozywczy.pl 11 czerwca 2014 14:49

Prezes Tesco Polska, Ryszard Tomaszewski poinformował w rozmowie z serwisem portalspozywczy.pl,, że sieć planuje w 2014 roku otworzyć podobną liczbę sklepów, co w roku ubiegłym, gdy ruszyło ich 12. W br. powstanie kilka dużych hipermarketów, natomiast reszta to będą sklepy w mniejszym formacie. Tesco już od jakiegoś czasu powoli wchodzi w coraz mniejsze formaty i ten kierunek – zdaniem prezesa sieci - rozwoju zostanie utrzymany w przyszłości.

- Prowadzimy bardzo dokładne badania dotyczące otwierania nowych sklepów. To, czy otworzymy ich 10 czy 15 w skali roku nie jest najważniejsze. Mamy mnóstwo powierzchni, którą możemy dzisiaj dobrze wykorzystać. Są sklepy, które od wielu lat nie przechodziły gruntownej modernizacji - tymczasem niektóre nasze sklepy po remoncie notują wzrosty LfL rzędu 20 proc. - tłumaczy prezes Tesco.

Spore zmiany na rynku detalicznym, w tym dynamiczny rozwój dyskontów i marketów convenience, od pewnego czasu niekorzystnie wpływają na sytuację hipermarketów w Polsce. Zdaniem prezesa Tesco zatrzymanie trendu spadkowego i podniesienie rentowności dużych sklepów będzie sporym wyzwaniem. - Trzeba stale uatrakcyjniać hipermarkety. Dać klientom więcej powodów, by odwiedzali duże sklepy - to może być restauracja na sali sprzedaży czy światy tematyczne z pełnym asortymentem z danej kategorii. Myślę, że w Polsce niewiele zmieni się po przejęciu Reala przez Auchan. Potrzebna jest nowa oferta - klientów nie zachęci do zakupów jedynie zmiana szyldu. - sugeruje Tomaszewski.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • anonim 2014-10-05 14:41:24

    zapraszam do Jaktorowa ,gdzie LFL jst ok , ale kierowniczka zawalnia ludzi i interesuje się ich życiwm prywatnym, ludzie są zastraszeni bo nie mają pracy może pan zrobi tu porządek ,Pani kierownik zamiast zająć się pracą interesuje się co kupuja pracownicy i jak chodzą ubrani .jAK KUPUJA PIWO PO PRACY TO SĄ ALKOCHOLIKAMI ,POPROSZĘ ALKOMAT , JAK IDĄ NA IMPREZĘ INTEGRACYJNA TO SĄ ZANIEDBANI BO JEJ NIE PODOBAJĄ SIE CIUCHY ,JAK MAJĄ KŁOPOTY FINANSOWE TO TEŻ SIĘ MIESZA , KIEROWNIK SKLEPU MA BYĆ OBIEKTYWNY A NIE MIESZAĆ SIĘ W PLOTKI , MAM W NOSIE JAK LIZODUPY JEŻDŻĄ Z NIĄ NA BASEN POPROSZĘ KIEROWNIKA A NIE OSOBY KTÓRA JEST PLOCIUCHEM ,MOJE ŻYCIE PO PRACY MOJA SPRAWA , MOJA NAGANA MOJA SPRAWA ,NARESZCIE OTWORZĄ BIEDRONKE I GOODBAY TESCO

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9476

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane