Tesco w Polsce zwalnia kierowników hipermarketów

www.portalspozywczy.pl 7 maja 2016 09:53

Tesco w Polsce zwalnia kierowników hipermarketów fot. shutterstock

W sklepach Tesco w Polsce zwolnienia dotkną pracowników na kierowniczych stanowiskach w 160 sklepach. Jak dowiedział się portalspozywczy.pl, sieć przyjrzała się strukturom w swoich sklepach i postanowiła je spłaszczyć. Zwolnienia nie grożą pracownikom sali sprzedaży.

– Już od ponad roku Tesco w Polsce, Czechach, na Słowacji i Węgrzech funkcjonuje jako jedna jednostka biznesowa. W tym czasie zreorganizowaliśmy nasz sposób pracy, wprowadziliśmy nowe produkty, rozpoczęliśmy rewitalizację naszej marki, zainwestowaliśmy też w modernizację wielu z naszych dużych i małych sklepów w Europie Środkowej – informuje serwis portalspozywczy.pl biuro prasowe Tesco.

Dodaje, że Tesco przyjrzało się również swoim strukturom w sklepach, aby zrozumieć, co działa dobrze i w jakich obszarach najbardziej potrzebne są kompetencje kierownicze. – Obecnie wprowadzamy nowe struktury kierownicze w naszych hipermarketach. O zmianach poinformowaliśmy już pracowników sklepów oraz działające w firmie związki zawodowe – zaznacza biuro prasowe Tesco.

Firma podkreśla, że zmiana ta dotyczy tylko struktur kierowniczych i tylko w największych hipermarketach (160 z 440 sklepów). Nie wpływa ona na pracowników sali sprzedaży.

– Nasze struktury pozostawały przez lata niezmienne, podczas gdy w tym samym czasie zmieniał się nasz charakter pracy czy oczekiwania klientów. Dlatego dziś zmieniamy sposób zarządzania w naszych dużych sklepach, wprowadzając prostsze, bardziej płaskie struktury kierownicze. W nowych strukturach kierownika bądź menedżera sklepu wspierać będą kierownicy zespołów i specjaliści – tłumaczy biuro prasowe Tesco.

Dodaje, że dzięki tym zmianom będę jaśniejsze zasady odpowiedzialności kierowników za kluczowe z punktu widzenia klientów obszary działalności, jak obsługa klienta, jakość czy dostępność , a pracownicy sieci będą bliżej klientów. – Obecnie naszym priorytetem będzie zapewnienie odpowiedniego wsparcia wszystkim osobom dotkniętym zmianami – podsumowuje biuro prasowe Tesco.

6 maja 2016 r., w Krakowie spotkali się przedstawiciele wszystkich organizacji związkowych działających w Tesco Polska oraz przedstawiciele pracodawcy. Podczas spotkania związkowcy zostali poinformowani o planowanych zmianach w zarządzaniu strukturalnym w sklepach formatu HM i CHM, działach sprzedaży internetowej oraz w sposobie zarządzania w magazynie centralnym w Teresinie. Kolejne spotkanie w tej sprawie odbędzie się 11 maja 2016 r., w Warszawie.

Tesco Polska jest siecią sklepów samoobsługowych na polskim rynku z ponad 400 sklepami.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    8,99

  • Śr

    6,74

  • Min

    5,78

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9060

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane