Tesco z nową marką własną

Autor: pr, www.dlahandlu.pl 17 lipca 2014 21:35

Tesco stworzyło nową gamę wędlin pod marką „Skarby Regionów". Na ofertę składa się 13 produktów z Galicji, Wileńszczyzny, Wielkopolski, Śląska, Mazowsza i Kaszub.

Jak informuje sieć „Skarby Regionów" zostały przygotowane według staropolskich receptur i powinny zadowolić nawet klientów z najbardziej wymagającymi kubkami smakowymi.

- Klienci ciekawi smaku lokalnych przysmaków z Mazowsza mogą spróbować „Szynki ciechanowskiej". To gotowana szynka wieprzowa, okryta naturalną przędzą. Miłośnicy klasycznych smaków z Galicji w nowej gamie znajdą aż 5 produktów - „Kiełbasę dawniej słońcem podsuszaną", na którą przepis pochodzi z „Monografii powiatu myślenickiego" z 1970 roku, „Krakowski boczek zawijany" i „Krakowską wędzonkę zawijaną"- które można znaleźć w publikacji „Krakowskie Wyroby Wędliniarskie" z 1926 roku, „Krakowską kiełbasę polędwicową", „Salceson Lachów Sądeckich" pochodzący z książki „Chleb nasz powszedni czyli Kuchnia Lachów Sądeckich" z 2009 roku.„Krajeński pasztet z cielęciną", „Szynka z młodego wieprza", „Kiełbasa gospodarza z gęsiną" to najstarsze przepisy w całej gamie. Zawdzięczamy je książce „Kucharz Wielkopolski - praktyczne przepisy." z 1904 roku.Kuchni śląskiej zawdzięczamy „Przysmak do czystej", „Zemlok opolski z cynamonem" i „Pieczoną szynkę z jabłkiem". Pierwsze dwa przepisy znalezione zostały w książce „Krupnioki i moczka czyli gawędy o kuchni śląskiej" z 1985 roku, zaś ostatni w publikacji „Opolszczyzna w wielu smakach - skarby dziedzictwa kulinarnego" z 2012 roku. Ostatni produkt, to „Korzenna kiełbasa wileńska" pochodząca z przepisów „Wędliny wileńskie" z 1937 roku. To mocno wędzona kiełbasa, silnie pomarszczona, o charakterystycznej dla wyrobów wileńskich ciemnej barwie i kruchej konsystencji - komunikuje Tesco.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • gapcio 2014-07-18 08:31:47

  ale to jeszcze trzeba umiec zrobić....

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  4,10

 • Śr

  3,01

 • Min

  2,26

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8659

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 697371

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane