Tesco z własnym pomysłem na szkolenia pracowników ws. sprzedaży alkoholu

Autor: mojetesco.pl 22 września 2015 10:05

W sklepach Tesco obowiązuje dodatkowa wewnętrzna procedura, dotycząca oceny wieku klienta, czyli zasada „Pamiętaj o 30”. Mówi ona, że pracownicy mają obowiązek sprawdzić wiek każdej osoby, która według ich oceny ma mniej niż 30 lat – dotyczy zarówno sprzedaży alkoholu, jak i wyrobów tytoniowych - czytamy w serwisie dla pracowników sieci.

Jeśli doradcy klienta wydaje się, że klient nie ukończył 30 lat, pracownik jest zobowiązany sprawdzić wiek klienta z użyciem dowodu tożsamości.


Zgodnie z zapisami ustawy o wychowaniu w trzeźwości i zapobieganiu alkoholizmowi w polskim prawie obowiązuje zakaz sprzedaży napojów alkoholowych osobom nieletnim i nietrzeźwym. Konsekwencje złamania tego zakazu są bardzo surowe. Doradcy klienta grozi kara pozbawienia wolności do lat 2, kara pieniężna lub konsekwencje dyscyplinarne, zaś samemu sklepowi utrata zezwolenia na sprzedaż napojów alkoholowych na okres 3 lat.

Aby utrwalać dobre praktyki wśród pracowników, Tesco przygotowało szkolenie e-learningowe, które wyjaśnia wszelkie zasady dotyczące odpowiedzialnej sprzedaży produktów alkoholowych i tytoniowych. Szkolenie jest umieszczone na platformie pod nazwą „Zakaz sprzedaży napojów alkoholowych osobom nieletnim i nietrzeźwym”, jest skierowane do wszystkich pracowników i zawiera ważne informacje dotyczące możliwych konsekwencji dyscyplinarnych za nieprzestrzeganie prawnych ograniczeń sprzedaży alkoholu.

Za nadzór i weryfikację realizacji szkolenia odpowiedzialny jest Kierownik Personalny. Szkolenie powinno być zrealizowane w godzinach pracy na przeznaczonych do tego celu komputerach, wskazanych pracownikom przez Kierownika Personalnego. Co ważne, każdy pracownik sklepu ma obowiązek przejść przez szkolenie i podpisać uaktualnione oświadczenie RP 470, w którym potwierdzi zapoznanie się z jego treścią.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    20,65

  • Śr

    11,93

  • Min

    9,33

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 4649

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 697968

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane