Tesco zamiast hipermarketów będzie budować osiedla mieszkalne

Autor: tvn24.pl za The Guardian 21 lipca 2014 11:12

Cztery tysiące domów planuje zbudować sieć handlowa Tesco. Brytyjski gigant posiada około 300 działek, na których miały powstać wielkopowierzchniowe hipermarkety. Jednak koncern zmienił zdanie i uznał, że rynek jest już częściowo nasycony, a istnieje znacznie większe zapotrzebowanie na nieruchomości mieszkalne. Dzięki temu Tesco może niebawem zbudować cztery tysiące domów - podaje tvn24.pl za The Guardian.

"Zmieniają się przyzwyczajenia zakupowe klientów, dlatego zdecydowaliśmy się na zmniejszenie rozwijania nowej powierzchni sklepów, które powstają każdego roku. Nie będziemy już w takim stopniu rozwijać sektora wielkopowierzchniowych sklepów. Dostępne działki chcemy natomiast sprzedaż, wydzierżawić lub zbudować na nich osiedla domów, aby zaspokoić potrzeby potrzeby mieszkaniowe w najbliższych latach" - podaje spółka.

Według dziennika "The Guardian", Tesco na posiadanych działkach może zbudować nawet 15 tys. domów, ale początkowe plany inwestycyjne dotyczące nieruchomości mówią o powstaniu kilku osiedli, na których znajdzie się kilkaset domów. Łącznie ma być ich około cztery tysiące. Większość inwestycji ma powstać w południowo-wschodniej Anglii.

Władze Tesco zapowiedziały, że najpewniej w ich firmie powstanie specjalne skrzydło, które zajmie się budową, a następnie sprzedażą nieruchomości. Firma chce zainwestować w ten projekt około miliard funtów, a gotowe domy będą sprzedawane za około na 250 tys. funtów.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,89

  • Śr

    3,37

  • Min

    1,95

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8799

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane