Tesco zamyka 9 kolejnych nierentownych sklepów

Autor: dlahandlu.pl 6 czerwca 2017 15:08

Tesco zamyka 9 kolejnych nierentownych sklepów fot. shutterstock

Tesco poinformowało o zamknięciu 9 nierentownych sklepów w Białymstoku, Głogowie, Koninie, Łodzi, Opolu, Oświęcimiu, Wałbrzychu, Ścinawie i Żywcu. Oznacza to zwolnienia grupowe pracowników.

Martin Behan, dyrektor zarządzający Tesco w Polsce powiedział: - Decyzja o zamknięciu sklepów nigdy nie należy do łatwych. W każdym z 9 przypadków, przez minione lata sklepy przynosiły straty, zmniejszając w ten sposób środki, które moglibyśmy przeznaczyć na rozwój naszego biznesu w Polsce z myślą o naszych klientach i pracownikach w całej Polsce.

Poinformowaliśmy już o tym pracowników, naszym priorytetem jest teraz wspieranie ich i zaoferowanie alternatywnych stanowisk w sklepach w regionie. Ta trudna decyzja pozwoli nam budować silniejszy, trwalszy biznes Tesco w Polsce”.

Zwolnienia grupowe obejmą stanowiska podstawowe i stanowiska sprawujące nadzór nad pracownikami i odbędą się w okresie 27 czerwca – 31 sierpnia 2017 r. O kolejności zwolnień decydować będzie okres zatrudnienia oraz związany z tym ustawowy okres wypowiedzenia umowy o pracę. Pracownikom objętym zwolnieniami grupowymi proponowane zostanie, w miarę możliwości, podjęcie pracy na innym stanowisku/ w innych jednostkach firmy. Wszystkim pracownikom, którym nie zostanie złożona oferta pracy lub nie przyjmą złożonej oferty pracy,
zostanie zaoferowane zawarcie porozumienia o rozwiązaniu umowy o pracę. Pracownikom, którzy nie przyjmą propozycji rozwiązania umów o pracę za porozumieniem stron, składane będą wypowiedzenia umów o pracę. Konsultacje ws. zwolnień grupowych odbędą się 12 czerwca 2017 r., we Wrocławiu.

Firma poinformowała o nadchodzących zmianach związki zawodowe oraz lokalne Urzędy Pracy. Sklepy Białystok Białostoczek, Głogów Jedności, Konin Chopina, Łódź Galeria, Opole Łąkowa, Oświęcim Majzla, Wałbrzych Główna, Ścinawa Lubińska i Żywiec Kościuszki zostaną zamknięte do 14 września.

W marcu sieć zdecydowała się na zamknięcie 2 placówek: w  Olecku i Piotrkowie Trybunalskim. Razem z ogłoszonymi dzisiaj zamknięciami oznacza to likwidację 11 placówek od początku roku. Bilans zamknięć w roku ubiegłym także wyniósł 11 sklepów. Po zamknięciu 9 kolejnych sklepów Tesco będzie miało w Polsce 419 placówek, wobec 440 na koniec 2016 roku i bazy 449 sklepów w 2015 roku. Oznacza to, że w 2 lata firma zmniejszyła swój park sklepów o 30 placówek.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • maro 2017-06-08 10:06:10

  Do Tesco nie jeżdżę bo nie lubię i jest w nim straszny bałagan. Do tego mają mało polskich produktów na dziale non food. Sprowadzają jakieś dziwne produkty z innych krajów pomijając naszych rodzimych producentów i dystrybutorów, których wcześniej mieli szeroki asortyment. Do tego w Tesco zawsze są mega kolejki, a mało obsługi i bałagan. Przynajmniej w tym sklepie, który jest blisko mnie. A jest to duży sklep czynny całodobowo.

 • 21032 2017-06-07 14:24:46

  Jola. W biznesie najwazniejszy jest wynik finansowy. Miła obsługa to również wartość, lecz o mniejszym priorytecie. Nie ma wyniku to miła obsługa niczego nie uratuje.

 • Jola 2017-06-07 13:47:45

  Tesco w Koninie tez likwidacja to chyba pomylka tak dobry sklep robimy czesto zakupy mila obsluga i do likwidacji ? Panie Prezesie prosze jeszcze raz przeanalizowac i zostawic ten sklep nie likwidowac i niech nas Pan nie martwi a gdzie bedziemy robic zakupy ? jak w tym sklepie lubimy robic .

ZOBACZ WSZYSTKIE (6)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  4,59

 • Śr

  3,49

 • Min

  1,99

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 4588

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 699147

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane