Tesco "zdziera" z pracowników tymczasowych?

Autor: dlahandlu.pl, za retailgazette.co.uk 29 listopada 2017 11:02

Tesco zostało oskarżone o próbę "zdzierania" ze swoich pracowników zatrudnionych tymczasowo na święta. Sieć poinformowała, że zamierza ich zarobki przekazać na karty przedpłacone, na których generowane są dodatkowe opłaty, np. 50 pensów za każdą wypłatę gotówki z bankomatu – informuje serwis retailgazette.co.uk.

Według The Daily Telegraph, kilku pracowników tymczasowych sieci Tesco twierdziło, że otrzymywali listy informujące, iż ich wynagrodzenie będzie wypłacane na kartę Tuxedo. Karta ta, oparta na karcie Mastercard, przewiduje opłatę 50 pensów za wypłaty gotówki z bankomatu, a także zawiera opłatę aktywacyjną w wysokości 9,95 GBP oraz w niektórych przypadkach miesięczną opłatę w wysokości 4,99 GBP.

Niektórzy sprzedawcy internetowi pobierają dodatkową opłatę za zakupy kartą, ponadto brak prostego sposobu przekazania pieniędzy na konta bankowe.

Tesco poinformował, że używa kart Tuxedo tylko do płacenia pracownikom, gdy nie ma innej alternatywy, na przykład gdy pracownik nie ma konta bankowego. Jednak według The Telegraph, niektórzy z pracowników już dostarczyli numer swojego rachunku bankowego przed odebraniem kart.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    3,79

  • Śr

    2,14

  • Min

    1,35

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9667

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane