Tesco zmienia prezesa - stawia na managera z Unilevera

Autor: www.dlahandlu.pl 21 lipca 2014 10:12

Tesco zmienia prezesa - stawia na managera z Unilevera

2014 to rok zmian personalnych w sieci Tesco. Niedawno firma informowała o nowym dyrektorze finansowym - Alan Stewart zastąpił Laurie'go McIlwee, który z Tesco związany był od 2000 r. Teraz spółka powołuje nowego prezesa - Dave Lewis obejmie fotel po Philipie Clarke'u.

Formalnie Dave Lewis dołączy do zarządu Tesco 1 października 2014 roku jako nowy prezes zarządu.  Philip Clarke będzie go wspierał w nowych obowiązkach do końca stycznia 2015 roku.
- Aktualne warunki handlowe są trudniejsze niż się spodziewaliśmy (...). Cały rynek jest słabszy, co w połączeniu  z rosnącymi inwestycjami dokonywanymi w celu poprawy oferty i budowania długoterminowej lojalności klienta, oznacza, że sprzedaż i zysk handlowy w pierwszej połowie roku są nieco poniżej oczekiwań - komentuje sieć.

Dave Lewis zdobył doświadczenie w handlu poprzez pracę w korporacji Unilever. Kierownictwo Tesco ma nadzieję, że przyniesie sieci know-how z dziedziny doświadczeń konsumentów, strategii biznesowej oraz zarządzania marką. Zarząd uważa, że ​​pod nowym kierowinictwem Tesco utrzyma, ale też i poprawi swoją pozycję na rynku sprzedaży detalicznej. 

-  Myślę, że jest to właściwy moment, aby przekazać odpowiedzialność. Cieszę się, że Dave Lewis zgodził się do nas dołączyć. Dave współpracował z Tesco, bezpośrednio lub pośrednio, przez wiele lat i jest dobrze znany w branży - powiedział Philip Clarke.

Dave Lewis otrzyma wynagrodzenie podstawowe w wysokości 1.25 mln funtów. 

Dave Lewis dołączył do firmy Unilever w 1987 roku zaraz po ukończeniu studiów w Trent Business School.

Nowego prezesa czeka nie lada wyzwanie. Sprzedaż sieci po aktualnych kursach walut dla całej grupy (z wyłączeniem paliw) zmalała w pierwszym kwartale 2014/2015 (marzec, kwiecień, maj 2014 r.) o 3,8 proc., a sprzedaż międzynarodowa zmalała o 8 proc. W Europie sprzedaż po aktualnych kursach (również z wyłączeniem paliw) spadła o 6,9 proc.

Przypomnijmy, w czerwcu 2014 r. "The Telegraph" pisał, że po ogłoszeniu wyników za pierwszy kwartał roku fiskalnego, Philip Clarke oświadczył, że nie zamierza opuszczać firmy. - Nigdy nie byłem bardziej zdeterminowany. Nigdzie się nie wybieram. Zamierzam doprowadzić do końca fundamentalne przekształcenie Tesco - powiedział wtedy Philip Clarke.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    14,99

  • Śr

    9,36

  • Min

    6,69

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8535

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 688414

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane