Tesco zmienia strukturę logistyki, uruchomi magazyn na Europę Środkowo-Wschodnią

Autor: portalspozywczy.pl 16 czerwca 2011 13:37

Tesco zmienia strukturę logistyki, uruchomi magazyn na Europę Środkowo-Wschodnią

Brytyjska sieć Tesco robi rewolucję w łańcuchu dostaw nie tylko w Polsce, ale i całym regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Nowy system dostaw ma mocno ograniczyć koszty, a tym samym poprawić konkurencyjność operatora na rynku handlowym - podał portalspozywczy.pl

 - Zamknięcia centrów dystrybucyjnych wynikają przede wszystkim z tego, że Tesco bardzo zmieniło strukturę naszej logistyki, że część magazynów okazała się po prostu zbędna - tłumaczy Ryszard Tomaszewski, prezes Tesco Polska.

Do tej chwili Tesco zamknęło w Polsce trzy centra dystrybucyjne w Wałbrzychu, Bielsku i niewielki magazyn pod Warszawą.

Zamknięcie czterech magazynów i ostre ograniczenie kosztów będzie możliwe nie tylko dzięki reorganizacji logistyki w na poziomie naszego kraju, ale całego regionu.

W najbliższym czasie Tesco planuje uruchomienie centralnego magazynu dystrybucyjnego dla produktów wolnorotujących na całą Europę Środkowo-Wschodnią.

- Z naszych wyliczeń wynika, że jest kilka tysięcy produktów w sieci, dla których można stworzyć jeden centralny magazyn. A to dlatego, że każdy kraj nie potrzebuje własnego magazynu na tego typu towary, poza tym mamy ten sam asortyment w całej Europie. Głównie są to alkohole, część marek papierosów znanych producentów, część kosmetyków w sumie jest to nawet kilkanaście tysięcy produktów, które można dowozić raz w tygodniu do sklepów w całym regionie z jednego punktu w Europie. To bardzo mocno obniży koszty dystrybucji i utrzymania w magazynach tych produktów, spadną także straty spowodowane m.in. narastaniem tzw. niezdrowych zapasów, co zmusza spółki giełdowe do tworzenia rezerwy na ten cel. To pozwoli Tesco mieć lepszą rotację towarów i nie tworzyć rezerw - tłumaczy Ryszard Tomaszewski.

- W tej chwili jeszcze nie wiadomo gdzie powstanie magazyn. W każdym razie jest on, częścią koncepcji rozwoju naszej dystrybucji - dodaje prezes Tesco.

Jak powiedział serwisowi portalspozywczy.pl szef polskiego oddziału Tesco, jest szansa, że paneuropejskie centrum dystrybucyjne może powstać w Polsce.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    20,99

  • Śr

    17,34

  • Min

    15,90

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 10937

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 748244

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane