Tesco zrówna ceny maszynek do golenia dla kobiet i mężczyzn

Autor: tvn24bis.pl 3 stycznia 2017 10:12

Tesco zrówna ceny maszynek do golenia dla kobiet i mężczyzn Fot. Shutterstock

Maszynki dla kobiet będą tańsze - zdecydowała jedna z brytyjskich sieci hipermarketów. Jak podaje "The Guardian", można to uznać za sukces deputowanej Izby Gmin z ramienia laburzystów, która od dawna walczy o wyeliminowanie dyskryminacji płci w cenach produktów - podaje tvn24bis.pl.

Jak pisze "The Guardian", ubiegłoroczne badanie wykazało, że kobiety płacą średnio o 37 proc. więcej niż mężczyźni w sklepach za takie same produkty. W przypadku maszynek ta różnica była jedną z większych.

Naciski na brytyjską sieć hipermarketów w celu zmniejszania ich cen wywierała członkini Izby Gmin z ramienia laburzystów Paula Sherriff. Dyrektor handlowy Tesco w Wielkiej Brytanii Kari Daniels powiedziała, że supermarket dokonał przeglądu swoich produktów, a różnica w cenie nie była wynikiem dyskryminacji płci. Jak jednak zaznaczył apo dokonaniu przeglądu wewnętrznego i rozmów z dostawcami, wyrażono niepokój o różnicę w cenach damskich i męskich jednorazowych golarek. Tesco wprowadziło więc proste i przystępne ceny. W takiej samej cenie dla kobiet i mężczyzn.

Więcej na tvn24bis.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • Krzys 2017-01-03 19:54:04

    Kari Daniels jest kobietą :)



    Niezłe tłumaczenie ;)

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9667

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane