PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

Tesco zwalnia pracowników, bo przygotowuje się do zamknięcia sklepów w Polsce?

Autor: dziennikzachodni.pl/pulshr 14 września 2015 20:38

Tesco zwalnia pracowników, bo przygotowuje się do zamknięcia sklepów w Polsce? Na zdjęciu sklep Tesco w Warszawie, fot. Żelazna Studio

15 września w Częstochowie mają odbyć się dwie kolejne pikiety pracowników Tesco, którzy sprzeciwiają się polityce zatrudniania firmy - pisze dziennikzachodni.pl.

Zdaniem Iwony Jolanty Mandat, przewodniczącej związków zawodowych, Tesco szuka pretekstów, aby zwolnić pracowników. W ciągu ostatniego półtora roku pracę w częstochowskim sklepie straciło 150 osób. Czystki przeszły również przez częstochowską piekarnię Tesco. - Ok. 80 proc. osób zatrudnionych w piekarni pożegnało się z pracą - w tym kierownik z wieloma nagrodami - relacjonuje przewodnicząca związku zawodowego.

Władze firmy mają ponadto rezygnować z zamówień towarów promocyjnych czy też redukować liczbę czynnych kas. Według informacji przekazanych przez Iwonę Jolantę Mandat, w sklepie nie ma czym handlować.

Jak do tych zarzutów odnosi się Tesco? W przesłanym do redakcji oświadczeniu czytamy, że liczba pracowników w każdym ze sklepów wynika ze specyfiki sklepu, na którą najsilniej wpływają liczba klientów i wartość sprzedaży placówki. Im popularniejszy wśród klientów jest sklep, tym więcej pracowników zatrudnia, dla zapewnienia sprawnej obsługi klientów.

Sieć przyznaje, że pracuje nad zmniejszaniem stanu zapasów w sklepach, ale przy równoczesnym zapewnieniu dostępności produktów. – Nie zanotowaliśmy w ostatnim czasie znaczących problemów z dostępnością produktów w naszym częstochowskim hipermarkecie – czytamy w przesłanym oświadczeniu.

Konieczność zwolnień (podobno 150 osób), o których wspominała szefowa związku zawodowego, Tesco tłumaczy tym, że ze względu na trwający od lipca 2013 r. do października 2014 r. remont węzła drogowego przy hipermarkecie w Częstochowie (położonego przy ul. Drogowców), nastąpiły trudności z dojazdem do placówki, a sklep odnotował znaczny spadek liczby kupujących.

Czy działania takie są celowe? Jeśli tak, Tesco być może przygotowuje się do wycofania swojego biznesu w Polsce - zastanawia się dziennikzachodni.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • Ja 2015-12-15 23:30:25

  No to teraz wszystko jasne. Dwie agencje na wyłączność świadczenia merchandisingu dla Dostawców to tak jak w Carrefour zwolnienia Pracowników :-(.

 • a 2015-09-16 16:42:22

  A może Pani przewodnicząca związków zawodowych, razem z resztą związkowców, zabraliby się do jakiejś uczciwej pracy?

 • xx 2015-09-15 20:31:35

  Niestety, już po Tesco w Polsce. Załogi muszą się ewakuować. Szkoda, początkowo nieźle sobie radzili, ale teraz widać, że zabrakło wiedzy. Polacy muszą jeszcze wyprzeć z naszego kraju inne sieci wyzyskujące nasz kraj, głównie Biedronkę, która wywozi kapitał do Portugalii.

ZOBACZ WSZYSTKIE (3)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  3,99

 • Śr

  2,55

 • Min

  1,49

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7862

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane