Textilmarket przymierza się do wejścia na giełdę

Autor: PAP 27 sierpnia 2015 14:17

Grupa Redan kończy prace nad przygotowaniem prospektu emisyjnego swojej spółki zależnej TXM, prowadzącej sieć sklepów Textilmarket. Wiceprezes Redanu Bogusz Kruszyński nie wyklucza, że debiut na giełdzie tej spółki nastąpi jeszcze w 2015 roku.

"Finalizujemy prace nad prospektem emisyjnym, wkrótce skierujemy go do Komisji Nadzoru Finansowego. Trudno powiedzieć, ile czasu będzie trwała procedura zatwierdzania prospektu, od tego uzależniamy, czy debiut nastąpi jeszcze w tym roku, czy na początku 2016 roku" - powiedział na konferencji Bogusz Kruszyński, wiceprezes Redanu.

Oferującym akcje TXM ma być Dom Maklerskim mBanku.

Wcześniej Kruszyński zapowiadał, że emisja akcji TXM będzie większa niż 20 mln zł, a całość środków miałaby być przeznaczona na rozwój sieci Textilmarket. Mówił też, że Redan chce zachować pakiet kontrolny w TXM.

W ubiegłym roku Redan sprzedał 25,12 proc. akcji TXM funduszowi 21 Concordia.

TXM zarządza siecią dyskontów odzieżowych Textilmarket.

W pierwszym półroczu 2015 roku sprzedaż segmentu dyskontowego grupy Redan wyniosła 140,7 mln zł i była o 16 proc. wyższa rok do roku. Marża handlowa spadła do 41,2 proc., z 42 proc. wcześniej. Zysk operacyjny segmentu wyniósł 6,1 mln zł, o 7 proc. mniej rok do roku. Sprzedaż porównywalna w sklepach Textilmarket wzrosła po sześciu miesiącach o 4,7 proc.

Na koniec czerwca 2015 roku sieć dyskontów liczyła 324 sklepy, z czego 320 w Polsce i 4 za granicą. W tym roku planowane jest otwarcie ok. 50 placówek, po połowie w Polsce i za granicą (Czechy, Słowacja, Rumunia).

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9264

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane