TFI Capital Partners zobowiązał się do podwyższenia kapitału sieci Piotr i Paweł

Autor: dlahandlu.pl 19 marca 2018 10:51

TFI Capital Partners zobowiązał się do podwyższenia kapitału sieci Piotr i Paweł fot. Piotr i Paweł

Sieć handlowa Piotr i Paweł sfinalizowała porozumienie, na mocy którego Bank Zachodni WBK oraz ING Bank Śląski zwiększają zakres finansowania, SGB Bank potwierdza stabilność limitów finansowych, a fundusze zarządzane przez TFI Capital Partners zobowiązały się do podwyższenia kapitału sieci.

- Zawarte umowy z BZ WBK oraz ING wraz z pozyskaniem pod koniec lutego inwestora finansowego w postaci funduszy TFI Capital Partners wyposażają sieć Piotr i Paweł w gotówkę oraz instrumenty zabezpieczające możliwości prowadzenia działalności handlowej. Dzięki wyśmienitej współpracy z bankami mamy czas na dostosowanie do nowej rzeczywistości, a zaufanie tych profesjonalnych instytucji finansowych do Piotra i Pawła powinno być kolejnym pozytywnym sygnałem dla ubezpieczycieli – mówi Robert Krzak, wiceprezes zarządu Grupy Piotr i Paweł.

- Uruchomienie pozyskanego finansowania pozwoli nam na osiągnięcie komfortu finansowego, co w najbliższych dniach umożliwi nam przywrócenie działalności operacyjnej do normalnego trybu i skupienie się na dokończeniu procesu pozyskania inwestora strategicznego – dodaje wiceprezes Robert Krzak.

Sieć Piotr i Paweł prowadzi od jesieni 2017 roku, zgodnie z przyjętym wcześniej harmonogramem i wraz z doradzającym jej Bankiem Zachodnim WBK, proces wyboru inwestora strategicznego. Sieć Piotr i Paweł zebrała wstępne oferty potencjalnych inwestorów strategicznych i obecnie trwają procesy due diligence, po których nastąpi wybór inwestora. Zamknięcie etapu procesu przed rozpoczęciem uzyskiwania zgody UOKiK planowane jest do końca bieżącego półrocza.

- Widzimy zainteresowanie przystąpieniem do procesu także nowych podmiotów. Unikatowy na polskim rynku charakter marki Piotr i Paweł, liczna grupa wiernych i zadowolonych klientów, rodzinny charakter firmy i jej prawie 30-letnia historia, jak również dobre perspektywy rozwoju to czynniki,które budują wartość dla wszystkich interesariuszy - zarówno dla funduszy zarządzanych przez TFI Capital Partners jako inwestora finansowego i obecnie formalnego właściciela Grupy Piotr i Paweł, jak również dla przyszłego inwestora strategicznego, a także dla dostawców, klientów czy pracowników mówi Adam Chełchowski, prezes zarządu TFI Capital Partners.

Obecnie w ramach ogólnopolskiej sieci handlowej Piotr i Paweł, której historia sięga 1990 roku, działają 144 sklepy, a najbliższe otwarcia nowych nastąpią w Tychach i Trójmieście. Współtwórcami firmy są bracia Piotr i Paweł Woś, którzy w ramach polskiej firmy rodzinnej z małego lokalnego sklepu w Poznaniu stworzyli jedną z wiodących sieci supermarketów. Z kolei polska grupa Capital Partners w ramach działalności private equity od 15 lat inwestuje tylko w krajowe przedsiębiorstwa.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • Cin 2018-03-19 18:20:32

  Ciekawe dlaczego TFI CP nic nie robią ze swoją inna spółką - Baćpol? Przecież baćki też ledwie dyszą i nie widać żeby przetrwali jeszcze chociaz miesiąc. A swoją drogą, fajnie że właściciele Piotrów w taki sposób postaali się rozwiązać swój problem, mogli zostawić ludzi na lodzie jak Alma.

 • Dyskonter 2018-03-19 16:40:21

  "- Uruchomienie pozyskanego finansowania pozwoli nam na osiągnięcie komfortu finansowego, co w najbliższych dniach umożliwi nam przywrócenie działalności operacyjnej do normalnego trybu i skupienie się na dokończeniu procesu pozyskania inwestora strategicznego – dodaje wiceprezes Robert Krzak. " innymi słowy w końcu przyznali, że wcześniej byli na krawędzi - mimo, że zaklinali, że jest ssuper. I czy to ma znaczyć, że do tej pory CP nic nie włożył do sieci? skoro dopiero teraz się zobowiązał? Dostawcy na razie nie odczuli, żadnej poprawy - a święta już za pasem. Podajcie lepiej obroty za rok 2017 to zobaczymy na czym naprawdę stoicie.

ZOBACZ WSZYSTKIE (2)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  3,99

 • Śr

  2,08

 • Min

  1,35

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 5323

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane